logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15463

50 metrów kwadratowych

Przygoda z remontem rozpoczęła się w 2015 roku, gdy otrzymaliśmy klucze do 50 m². Mieszkanie powstałe w latach 50. nadawało się do kompletnego odświeżenia. Naszym marzeniem była przytulna i otwarta przestrzeń.

Pierwszym krokiem było usunięcie ścian, dzięki temu połączyliśmy w jedną całość przedpokój, pokój i kuchnię.

W następnych etapach wykonano:

- instalację elektryczną wraz z przyłączem sieci trójfazowej,
- instalację wod-kan oraz teletechniczną,
- sufity podwieszane w celu izolacji termicznej nieocieplonego stropodachu,
- wylewki, gładzie,
- drzwi, okno balkonowe,
- podłogi z paneli i płytek gresowych (niestety renowacja parkietu była niemożliwa),
- nowe meble oraz nadano drugie życie tym starym.

Wprowadziliśmy się po remoncie, który trwał nieustannie przez pół roku, a końca wciąż nie było widać.

Kolejne miesiące aranżowaliśmy wnętrza, w sposób możliwie ekonomiczny.

Aranżacja

Przedpokój, pokój dzienny i kuchnia to wspólna przestrzeń gotowania, zabawy i pracy. Poszczególne strefy zaprojektowano tak, aby sobie wzajemnie „nie przeszkadzały” tworząc jednocześnie spójną przestrzeń. Kuchnia z wyspą otwierając się na pokój dzienny zapewnia stały kontakt z gośćmi. Pokój dzienny jest sercem mieszkania, a fotografie ścienne przywołują miłe wspomnienia. Blat roboczy strefy pracy gwarantuje swobodę pracy twórczej, a mały przedpokój jest użyteczny. Sypialnia mieści w sobie strefę snu i relaksu. Okno balkonowe daje możliwość otwarcia niemal na całą szerokość loggii, łącząc wnętrze z zielenią na zewnątrz. Łazienkę optycznie powiększają odcienie bieli.

Dzisiaj możemy uznać, że udało nam się zrealizować nasz cel – otwarte, jasne i przestronne mieszkanie, które wypełnione jest prostymi, ciepłymi i naturalnymi materiałami, gdzie strefowy układ funkcjonalny zapewnia wygodę i dobrą ergonomię wnętrz.

Rzuty mieszkania przed i po remoncie >>

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY