logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15460

Remont generalny mieszkania

Na początku 2016 r. zakupiliśmy mieszkanie "ciasne ale własne" 36 m2. Mieszkanie było w opłakanym stanie. Do remontu nadawało się wszystko, począwszy od łazienki, w której zostały zerwane stare boazerie, tapeta oraz lamperia, która znajdowała się pod nimi. Zamiast tego ściany zostały wyrównane gładzią, na którą położyliśmy farbę przeznaczoną do malowania łazienek oraz kafelki patchworkowe.

Dodatkowo od podstaw została przerobiona instalacja gazowa oraz wodno-kanalizacyjna wraz z doprowadzeniem wody do kuchni. W kuchni zrezygnowaliśmy z kuchenki gazowej na rzecz płyty indukcyjnej, zerwaliśmy stare boazerie drewniane, zdrapaliśmy starą lamperię, co niesamowicie wydłużyło prace. Następnie wygładziliśmy ściany i wstawiliśmy meble pod zabudowę. Między szafkami naklejona została tapeta.

Salon, który teraz jest większy dzięki połączeniu go z kuchnią (usunięto mały murek), również musiał przejść swoją metamorfozę. Musieliśmy zerwać stary tynk i na nowo ułożyć gładzie oraz usunąć z sufitu kasetony, które zostały zastąpione podwieszanym sufitem.

W sypialni również musieliśmy zrywać tynk oraz położyć gładzie.

Najwięcej pracy włożyliśmy w przedpokój. Chcąc uzyskać efekty starej cegły samodzielnie kładliśmy tynk maszynowy, a potem odciskaliśmy cegiełki z wcześniej zrobionego wzornika drewnianego. Efekt jaki uzyskaliśmy zachwyca wszystkich zwłaszcza, że nasza cegła jest niepowtarzalna oraz nietypowa ponieważ pomalowaliśmy ją na kolor miętowy.

W całym mieszkaniu została wymieniona podłoga, która teraz jest jednolita w każdym pomieszczeniu.

Została również wymieniona instalacja elektryczna oraz okna, a na miejsce starych, ciężkich betonowych parapetów wstawiliśmy lekkie drewniane.

W mieszkaniu brakuje jeszcze kilku detali, ale jak wiadomo wszystko w swoim czasie, a efekt i tak już jest zadowalający.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY