logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15459

Generalny remont starego domu

Zakupiliśmy stary babciny domek, w którym w 2016 wykonaliśmy generalny remont wnętrza.

W całym domu pojawiła się nowa instalacja elektryczna i hydrauliczna, a ze starego systemu ogrzewania zostały tylko grzejniki.

Wszystkie ściany bardzo odbiegały od pionu, także od samego początku tynki były doprowadzane do pionu bądź kute do cegły. Na wszystkie tynki oraz sufity położona została siatka, aby je wzmocnić. Końcowym etapem było położenie gładzi i oczywiście malowanie.

W sypialni i salonie zerwane zostały podłogi, które leżały na gruncie, a na ich miejsce pojawiły się nowe wylewki z izolacją oraz deski sosnowe na legarach.

W salonie w miejsce starego pieca kaflowego zamontowany został kominek z płaszczem, który dodatkowo zasila bufor akumulacyjny znajdujący się w piwnicy. Sprawia to, że użytkowanie takiego kominka jest bardzo wygodne i eliminuje do minimum konieczność używania piecyka gazowego.

Nowa kuchnia powstała ze starej kuchni oraz małej sypialni. Stare deski zostały wycyklinowane i pomalowane na złoty dąb. Zostały też wymienione okna, a jedno z nich zostało powiększone tak, aby utworzyć wyjście na przyszły taras.

Na przedpokoju oczywiście nowe drzwi wejściowe oraz przeniesienie piecyka jednofunkcyjnego w lepsze miejsce pod względem przyszłego projektu na piętrze (podniesienie dachu i zagospodarowanie poddasza).

Piecyk gazowy został podłączony do nowej instalacji CWU z bojlerem na 120l, co zaspakaja zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Poprzednia łazienka była bardzo wąska i mała, a więc ściany zostały poprzestawiane na ile to było możliwe i dzięki temu zyskała na przestronności i funkcjonalności. Tynk zbity został do cegły, a na to położone zostały płyty gipsowe. Kafelki niestety zostały położone przez fachowca i bardzo nad tym ubolewam, ponieważ to jedyna rzecz, której nie robiłem osobiście.

Więcej zdjęć >>

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY