logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15450

Przebudowa mieszkania w 100 letniej kamienicy

Przebudowa mieszkania 3-pokojowego w 100 letniej kamienicy z ogrzewaniem piecowym na 4-pokojowe. Obiekt przebudowy - 86 m2 mieszkanie dla rodziny z dwójką dzieci (5 i 7 lat). Poniesione koszty - 80 000 zł. Kilka lat wcześniej w mieszkaniu był niewielki pożar, zostało też zalane. Przez ostatnich kilka lat było niezamieszkane. Celem przebudowy było stworzenie funkcjonalnego 4-pokojowego mieszkania o podwyższonym standardzie. Zakres przebudowy:
- wzmocnienie porażonych belek konstrukcyjnych,
- skucie sypiącego się tynku, zerwanie podłóg i sufitów oraz położenie nowych (wylanie wylewek),
- ocieplenie mieszkania poprzez zastosowanie wełny mineralnej pod podłogą (10 cm) i w suficie (25 cm)
- usunięcie starych instalacji: elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej oraz położenie nowych
- usunięcie pieców kaflowych i położenie instalacji ogrzewania gazowego grzejnikowego i podłogowego,
- wydzielenie czwartego pokoju poprzez podzielenie jednego z pokoi
- stworzenie salonu poprzez przesunięcie ściany działowej między kuchnią a pokojem nr 1 oraz usunięcie ściany nośnej między pokojem nr 1 a sypialnią stosując podciągi z dwuteowników,
- powiększenie otworów drzwiowych w kuchni i salonie (w ścianie nośnej z zastosowaniem podciągów)
- zmniejszenie okna w łazience
- wyburzenie spiżarni poprzez zamurowanie wejścia do spiżarni od strony kuchni oraz wyburzenie ściany spiżarni od strony przedpokoju, a w to miejsce zamontowanie dużej szafy
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
Do przebudowy niezbędne były dwie zgody budowlane: na wzmocnienie porażonych belek stropowych, oraz do wyburzenia części ściany nośnej między pokojami i powiększenie otworów drzwiowych. Prace realizowane były pod nadzorem Kierownika Budowy i Konserwatora Zabytków. Znaczną część prac rozbiórkowych wykonaliśmy sami.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY