logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15445

Adaptacja strychu na cele mieszkalne

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu z lat dwudziestych XX wieku. Dom wybudował mój pradziadek. Ukończono go w 1924 roku.

Od samego początku nie mieliśmy wątpliwości, że dom ma potencjał i jest naszym jedynym miejscem na ziemi.

Przytulna sypialnia powstała, po burzliwych remontach, w miejscu zakurzonego strychu.

Docieplenie dachu oraz stropu drewnianego miało na celu poprawienie warunków termoizolacyjnych domu. Strop początkowo ocieplony był mieszanką gliny i kłosów zbóż. Usuniecie tej powłoki stało się dla nas prawdziwym koszmarem, zakurzeni od stóp do głów borykaliśmy się z tym kilka dni. Zerwaliśmy stare 5-centymetrowe deski, które stanowiły podłogę na strychu. Pomiędzy legary zamontowaliśmy krokwie wzmacniające co 50 cm, a wolną przestrzeń wypełniliśmy wełną mineralną Ursa. Cały strop wypoziomowaliśmy i pokryliśmy płytami OSB. Skosy czterospadowego dachu dociepliliśmy dwoma warstwami wełny Ursa Platinum DF32 (lambda 0,032) o grubości 15 i 10 cm. Na to położona została odpowiednia membrana i na konstrukcję z profili - płyta gips-karton.

Mąż samodzielnie zamontował elektrykę, oświetlenie oraz ogrzewanie kominkowe.

W taki sposób zaadaptowaliśmy nieużytkowy strych na pomieszczenie mieszkalne.

Ponieważ przestrzeń okazała się spora, powstała tam nasza sypialnia wraz z miejscem wypoczynkowym. Pomieszczenie jest bardzo widne - przez okna dachowe wpada mnóstwo światła. Biały kolor ścian kontrastuje z brązową podłogą, a białe listwy przypodłogowe dopełniają całości. Przestrzeń w dolnej części dachu wypełniliśmy szeregiem szaf, które okazały się fenomenalnym miejscem do przechowywania rzeczy. Wstawiliśmy meble i tak oto powstała nasz oaza spokoju.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY