logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15444

Remont kuchni za niewiele ponad 500 zł

Kuchnia o wymiarach 1,80x2,56 m otwarta na pokój dzienny i częściowo na przedpokój. Celem remontu była poprawa estetyki kuchni i dopasowanie do umeblowania pokoju dziennego jak najmniejszym kosztem finansowym, co wiązało się z dużym wkładem pracy własnej. Stan sprzed remontu:
• szafki kuchenne fornirowane, bejcowane, wykończone lakierem bezbarwnym, ozdobione stylowymi ramkami na drzwiczkach, liczące sobie ok. 30 lat
• płytki na ścianach położone ok. 13 lat temu
Szafki po opróżnieniu i zdjęciu zostały przemalowane na zewnątrz na kolor biały; środek w naturalnym kolorze drewna, lakierowany - pozostawiono bez zmian. Drzwiczki szafek po zdemontowaniu i zerwaniu ramek wymagały znacznie więcej pracy. Ponieważ oderwanie ramek pozostawiło nierówną powierzchnię (wraz z ramkami oderwały się fragmenty forniru) – na fronty drzwiczek naklejono płyty HDF grubości 3 mm, po czym oklejono je białą błyszczącą folią samoprzylepną. Krawędzie drzwiczek pomalowano na biało. Szafkę dolną przy kuchence gazowej oklejono folią drewnopodobną w kolorze brązowym. Zamiast tradycyjnych uchwytów (po odkręceniu starych) zastosowano profile aluminiowe przycięte na odpowiednią długość i przykręcone do drzwiczek. Stare płytki na ścianach pomalowano dwukrotnie farbą do płytek w kolorze białym satynowym. Piony c.o. oraz rurę gazową obudowano płytą OSB polakierowaną lakierem bezbarwnym z połyskiem. Blaty pozostawiono bez zmian – były w dobrym stanie. Po zmianie lampy na przezroczystą i założeniu ledowej żarówki, okazało się, że planowane oświetlenie pod szafkowe jest zbędne – nawet blat roboczy obok zlewozmywaka jest wystarczająco oświetlony. Koszt remontu szafek, przemalowania płytek i zabudowy rur wyniósł niewiele ponad 500 zł, a efekt jest bardziej niż zadowalający.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY