logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Adaptacja poddasza w stylu loftowym

Remont poddasza

Wiosną 2014, za zgodą wszystkich członków rodziny, przystąpiliśmy do remontu poddasza - piętra domu do tej pory nieużywanego i znajdującego się w stanie surowym. Logicznie, przed rozpoczęciem prac adaptacyjnych został wymieniony dach co opóźniło nieco remont piętra, jednak szczęśliwie nie operowaliśmy pod presją czasu. Naszym celem było zaadaptowanie poddasza na przestrzenne mieszkanie w stylu nowojorskich loftów. Prace budowlane były wykonywane niespiesznie i tylko własnymi siłami, mięśni i wyobraźni :). Niestety nie posiadam zdjęć poddasza w stanie surowym. Pierwsze zdjęcie "przed" zostało wykonane już po wykonaniu izolacji cieplnej, zrobieniu wylewki podłogowej i wymurowaniu ściany z cegieł. Dane techniczne: pow. użytkowa 90 m2; wysokość 4,75 m; skosy 1,2 m od podłogi. Wykonane prace:
- wymiana dachu z instalacją okien dachowych
- termoizolacja dachu i ścian
- wyprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej
- wyprowadzenie instalacji grzewczej
- założenie instalacji elektrycznej
- wykonanie wylewki podłogowej+ termoizolacja
- położenie gładzi szpachlowej i malowanie całego pomieszczenia
- położenie podłogi: panele
- wymurowanie ściany z cegieł
- utworzenie półpiętra
- antresola/ sypialnia
- zakup mebli, sprzętu AGD i akcesoriów meblowych
Urządzając wnętrza postawiłam na styl industrialny z elementami skandynawskimi, ożywiony mocnymi akcentami kolorystycznymi. Praca wymaga ode mnie częstych wyjazdów, z wojaży jednak zawsze przywożę coś praktycznego a jednocześnie ozdobnego. Uwielbiam prostotę i dekoracyjność przedmiotów użytkowych, szczególnie tych o korzeniach w sztuce folkowej. Lubię też eksperymentować zestawiając kolory i kształty na pozór do siebie nie pasujące.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY