logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15404

Remont domu z lat 60-tych

Podjęliśmy się remontu domu z lat 60-tych, nieocieplone ściany z podwójnej cegły, pomiędzy którymi jest "haś" z wapnem. Strop był drewniany z warstwą trotu jako izolacja. Na poddaszu hulał wiatr, stare drewniane okna i nieocieplony dach. Centralne ogrzewanie to piec na biomasę/węgiel, stare grzejniki żeliwne. Woda użytkowa zimą grzana była z pieca c.o., a latem z piecyka gazowego i z "podkowy" pod piecem kaflowym w kuchni. Zostało wykonane:
- nowy strop żelbetowy wraz z podwyższeniem ścianki kolankowej
- nowy dach ocieplony 30 cm wełny mineralnej o współ. przew. ciepła 0,032, razem z folią aluminiową,
- podbitka skosów oraz sufitów na poddaszu to deski modrzewiowe impregnowane na biało i lakierowane,
- ściany ocieplone 15 cm styropianu grafitowego,
- wymienione okna na 3-szybowe wraz z tzw. "ciepłymi parapetami",
- wymieniono wszystkie instalacje (wod-kan, elektryczną) na nowe,
- zastosowano 4 okna dachowe z kołnierzem termo oraz na dwóch dużych markizy zewnętrzne solarne,
- c.o. to piec gazowy kondensacyjny oraz zasobnik na w.u wraz z instalacją solarną
- ogrzewanie w całości domu podłogowe,
- wentylacja mechaniczna wraz z odzyskiem ciepła oraz z g.w.c rurowym (50 metrów rury w lini prostej ok. 2 metry pod ziemią, zakopaną przy okazji przyłącza wodociągowego)
- na budynku gospodarczym instalacja fotowoltaiczna o mocy 6 kw,
W budynku do tej pory funkcjonowała studnia z w.u, która nadal stanowi główne źródło wody, ale na wszelki wypadek podpięliśmy się do wodociągu. Fundamenty zostały odkopane do ławic (2 metry tam gdzie piwnice) i zaizolowane przeciwwodnie styrodurem 8 cm. Dookoła domu zrobiony jest drenaż opaskowy. Na parterze, po usunięciu drewnianej podłogi położyliśmy kilkanaście centymetrów styropianu grafitowego. Dom obecnie spełnia wymogi energetyczne na 2021 rok.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY