logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15264

Od projektu do realizacji

Plan obejmował przebudowę domu jednorodzinnego w dom wielorodzinnym. Głównym założeniem było stworzenie budynku, w którym dwie rodzinny są niezależne od siebie (oprócz kotła C.O. na paliwo stałe). W pierwszej kolejności została dostawiona klatka schodowa. Później budowlańcy podnieśli piętro domu na wysokość 3m. Chcieliśmy uniknąć skosów ze względu na uciążliwości jakie one powodują. Za namową projektanta zastosowaliśmy jako konstrukcję dachu wiązary drewniane. Na początku mieliśmy mieszane uczucia, lecz teraz jesteśmy z niej zadowoleni. Przede wszystkim czas jaki zaoszczędziliśmy miał duże znaczenie dla nas, a po drugie w przyszłości nowy lokator może całe wnętrza na nowo zmodyfikować według własnych potrzeb, nie przejmując się żadnym punktem podparcia dachu. Dach wykonany został z blachodachówki. Duży nacisk kładliśmy na wykonanie jak najlepszej ochronny przed zimnem, i tak zastosowaliśmy w naszym domu:
- okna 3 szybowe
- koszyki termo do mocowania balkonów
- drzwi zewnętrzne o podwyższonych parametrach cieplnych
- docieplenie dachu za pomocą wełny o łącznej grubość 35cm
- wykonanie na nowo całej elewacji domu - zakończenie wiosna 2017 ze względu na pogodę
- wykonanie izolacji styropianem XPS fundamentów w miejscach brakujących.

W środku wykonane zostały tynki cementowo-wapienne tradycyjną metodą. Sufit to konstrukcja podwieszana z płyt KG. Termin wprowadzenia to lato 2017.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY