logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15186

Dom z lat 50-tych

Stary dom w Pomiechówku był piękny, ale miał kilka wad. Poza tym, że był zupełnie zimny i ciemny w środku, był za mały dla pięcioosobowej rodziny. Na parterze były dwa pokoje, w tym jeden bardzo mały. Wejście było z tyłu domu, prowadziło przez miniaturowy hol, zupełnie bez szaf i możliwości wygodnego rozebrania się. Poddasze było za niskie, dostępne po drabiniastych schodach.
Projekt rozbudowy całkowicie odwrócił funkcję. Wyjście przeniesiono na przeciwną stronę. Mały pokój idealnie nadał się na hol, mały zadaszony tarasik przed pokojem na zadaszone wejście.
Dom rozbudowany został tylko na parterze. Parterowa bryła z płaskim dachem dobudowana jest w tyłu budynku, w najmniej atrakcyjnej części działki. Dzięki temu, bryła domu z lekką podniesioną kalenicą, prawie nie różni się od oryginału. W parterowej dobudowie zmiesiły się dwa wygodne pokoje, gabinet i sypialnia, oba z pięknymi widokami, garderoba i pralnia. W pokoju zaadaptowanym na hol wystarczyło miejsca na zrobienie wygodnych schodów na poddasze.
Dom został porządnie ocieplony i wykończony tynkiem o gładkiej fakturze, przypominającej tradycyjny tynk cementowo-wapienny. Odtworzony został kształt opasek wokół okien i gzymsu. Pokrycie dachu wykonano z płaskiej blachy, na tradycyjny rąbek stojący. Od strony południowej powiększono otwór okienny, robiąc dużą witrynę z bardzo miłym, niskim, szerokim parapetem. Parterowa, nowa część bryły, ma nowoczesną elewację z drewnianą, ciemnobrązową elewacją.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY