logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15124

Starą chałupę zmieniliśmy w prześliczny domek naszych marzeń

Udział w konkursie - chciałabym dedykować z serdecznymi podziękowaniami MURATOROWI za stos informacji dzięki, którym od A do Z własnymi siłami zmieniliśmy... starą chałupę w prześliczny domek naszych marzeń! Remont obejmował:

- zmianę poszycia dachowego

- zmianę okna ze starych na... stare, ale tydzień przeze mnie szlifowane papierem ściernym i pomalowane na inny kolor

- wstawienie drzwi

- wymianę części spróchniałych bali

- ocieplenie domu (wcześniej patyki, słoma, kamień)

- jestem dumna z tego, że WSZYSTKIE materiały, potrzebne do budowy naszego domu - zostały przywiezione z wielu remontów, budów, śmieci, ostatków (Najgorszy był transport wełny w samochodzie!)

Trzy miesiące ciężkiej pracy (potrafiliśmy spać po 3 godziny, a czasem zasypialiśmy na stercie drewna - budziły nas chrząkaniem konie. Dało takie efekty. Może nie jest to dopieszczony domek z okładki... Może nie jest to cacuszko, które zapiera dech w piersiach, ale jest to dom, który remontowaliśmy we trójkę. A bale wyczyściłam papierem ściernym własnymi rękoma! Takie szczęście mnie rozpiera! Okna? Stare. Drzwi? Używane (Po starej poczcie), okna w facjatach? Dachowe... kupione za bezcen. Wiem, wiem, że powinny być normalne okna, ale nie wystarczyło funduszy. Podbitka...? Ze starej podłogi. I tak dalej. Zdarte ręce, kolana, głowy, ale wreszcie jesteśmy razem ze swoimi zwierzętami, które tak kochamy. Syn ma swój pokoik, a my... a my nadal czytamy Muratora, przy kominku i planujemy tym razem budowę stajni dla naszych pociech. Może akurat - na wiosnę - uda się ruszyć z budową? Kto wie? Jeszcze raz dziękuję za tysiące pomysłów, rozwiązań! Przed porwaniem się na samodzielny tak duży remont - przewertowaliśmy większość numerów MURATORA - wydanych od 2010 roku.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY