logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15110

Dom z 1928 r.

W lipcu nabyliśmy dom z 1928r o pow. 140m2. Remontujemy część domu tak, by stał się bardziej funkcjonalny i przestrzenny. Z uwagi na ograniczoną ilość środków podjeliśmy remont na 90 m2. Zależy nam aby wprowadzić się z półrocznym synkiem przed Wigilią. Zachowaliśmy część starego stylu: łuki nad oknami. Z surowej cegły zostawiliśmy ścianę i 2 łuki nad starymi przejściami, ponieważ dążymy do uzyskania stylu industrialnego. Wyburzyliśmy część ścian tak, by powstał salon z kominkiem. Kominek został wykończony cegłą z rozbiórki ścian. Wyburzyliśmy ściany wewnętrzne w korytarzu i drewniane schody. Nowe półkowe wykonaliśmy sami. Zamontowane są na tej samej ścianie, ale w odwrotnym kierunku co umożliwiło wygodniejsze użytkowanie. Wymieniliśmy instalacje elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Prace polegały na zerwaniu posadzek, ociepleniu i wylaniu nowej na 90 m2. Wszystkie tynki zostały zerwane aż do surowej cegły. Wyburzyliśmy altanę. Wejście główne zostało przeniesione ze strony północnej na południową (frontową). Jest teraz w tym samym miejscu co w 1928r. Wstawiliśmy okno tarasowe o szer. 2m by zapewnić szeroki widok i światło. Zamurowaliśmy 2 pary drzwi wewnętrznych. Część ścian otynkowaliśmy, a resztę okleiliśmy płytami GK. Od podstaw postawiliśmy z sulikatów łazienkę. Wykonaliśmy również podwieszane sufity. Większość prac wykonaliśmy we własnym zakresie by zminimalizować koszty remontu. Elementy wystroju: ławę i stół mąż wykonuje samodzielnie z metalu zakupionego na złomowisku."Skarby" znalezione na strychu: kołowrotek, maszyna do pisania, żelazko odnajdą swe miejsce w salonie. Jesteśmy na etapie malowania ścian. Zostały do założenia panele i stopnie do schodów. Nie możemy doczekać się efektu końcowego. W przyszłości zamierzamy remontować resztę domu i zaadaptować poddasze.

DZIĘKUJEMY rodzicom, zwłaszcza tacie za tak ogromny wkład, za kominek, WC, lampy ze starej chlewni, koła mężowi za cierpliwość :) za stoliki, ławę , wieszak, blat pod umywalkę (wykonane z metalu zakupionego na złomowisku) rodzeństwu, babci, wujkowi, Matiemu, panu Adamowi, Pawłowi i Krzysztofowi za dużą pomoc. Wszystkie pomysły i projekt zrodziły sie w naszych głowach. Mieszkamy już parę dni i nie możemy sie nacieszyć naszym cichym gniazdkiem :D

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY