logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15033

Poddasze nad I piętrem

Przed remontem :

  • płyta na posadzce
  • ściany z pustaków max
  • sufitu brak – tylko krokwie folia
  • dachówka ceramiczna
  • na krokwiach położone luźno deski ( 3 cm grubości )
  • rozprowadzona instalacja elektryczna

Po remoncie:

1. Ustanowiono samodzielność lokalu. Doprowadzono niezależne instalacje : wodno – kanalizacyjną, gazową oraz prądową, którą podłączono do już istniejącej.

2. Na sufit wykorzystano istniejące deski, które wyrównano i na nich zamocowano płyty OSB 3, wym.18 mm x 1250 mm x 2500 mm, które stanowią podłogę podatkowego „ stryszku „ nad poddaszem. Pod deskami do krokwi przymocowano sufit podwieszany z płyt kartonowo – gipsowych. Pomiędzy dach (na skosach), deski a płyty kart.-gips. wstawiono wełnę grubości 15 cm i w poprzek dodatkowo 10 cm.

3. Na posadzce (płycie) położono 3 cm styropian oraz 6 cm wylewkę.

4. Wstawiono nowe okna dachowe, boczne oraz drzwi balkonowe.

5. Ściany boczne wykonano z płyt kartonowo gipsowych mocowanych do ściany na „plackach”, po uprzednim wyrównaniu nadwyżek tynku wystającego z pomiędzy pustaków oraz ich zagruntowaniu.

6. Wstawiono drzwi wewnętrzne.

7. Na wylewce w kuchni, przedpokoju oraz spiżarni położono płytki ceramiczne drewnopodobne, a w trzech pokojach panele podłogowe.

8. Pomalowano i wstawiono część urządzeń i mebli.

Remont trwał od około 25 kwietnia 2016 r, do 31 sierpnia 2016 r kiedy to się wprowadzono. Powstało przytulne mieszkanie o pow. 71 m2.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY