logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Przytulny pokoik na poddaszu

Przytulny pokoik na poddaszu

Remont poddasza będzie polegał na jego całkowitej przemianie w przytulny pokoik. Będzie on pełnił funkcję pokoju dla dziecka oraz tymczasowo - również sypialni rodziców i pokoju telewizyjnego. Nie jesteśmy związani z branżą budowlaną, ale wszystkie prace praz projekty wykonamy samodzielnie, aby zaoszczędzić na pracach remontowych. W poddaszu zostały już wstawione nowe okna połaciowe - 3 sztuki, aby jak najlepiej doświetlić pomieszczenie (jest ono umieszczone od strony północnej). Poniżej przedstawimy w skrócie listę prac do wykonania:

- zerwanie starej podłogi

- zamurowanie starego, małego okienka w ścianie szczytowej

- położenie podłogi z płyt osb

- zerwanie części starego sufitu (deskowanie) aby odkryć belki i podnieść wysokość pomieszczenia, wyczyszczenie tych belek

- wykonanie stelaża pod płyty karton gips

- ocieplenie poddasza wełną izolacyjną oraz folią paroprzepuszczalną

- wykonanie instalacji elektrycznej

- wykonanie instalacji ogrzewania

- położenie płyt karton-gips

- malowanie pomieszczenia

- położenie paneli podłogowych

- położenie listew wykończeniowych

- urządzanie

Myślę, że ciekawym rozwiązaniem będzie pozostawienie widocznych starych belek konstrukcyjnych dachu. W przyszłości, kiedy pokój będzie pełnił funkcję tylko dziecięcego- da to szereg możliwości. Mamy zamiar w przyszłości poprowadzić tutaj małe schodki, drabinkę z tajemniczym wejściem na sam szczyt budynku - gdzie powswtanie ukryta bawialnia. Dodatkowo w planach mamy wykonanie samodzielnie stelaża łóżka dla rodziców (zabudowa pod skosem) oraz dwóch szafek w stylu skandynawskim - jednej pod tv, a drugiej pod akwarium z rybkami. Z chęcią pochwalimy się efektami gotowego pokoiku.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY