logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14944

Remont mieszkania

Prace w naszym M4 rozpoczęto od demontażu starego wyposażenia i burzenia ściany działowej między kuchnią a salonem. Kolejne etapy to m.in. skuwanie ścian, poprowadzenie nowych kabli i rur, montaż płyt karton-gips czy nowe wylewki. Następnie prace już bardziej wykończeniowe – malowanie ścian, montaż paneli podłogowych i płyt betonowych, instalacja oświetlenia, montaż mebli pod zabudowę. Generalnie wszystko to, co jest niezbędne przy kapitalnym remoncie. Chociaż obecnie coraz trudniej znaleźć jakieś nowatorskie rozwiązania, to chciałabym się podzielić kilkoma pomysłami, które wyróżniają nasze mieszkanie:
1. Zabudowa meblowa w WC – pokrywa całą ścianę, do której przylega muszla klozetowa. Dolna część zasłania zestaw podtynkowy, a górna służy do przechowywania produktów higienicznych.
2. Wnęka na pralkę – rozwiązanie, które pozwoliło zaoszczędzić dużo dodatkowego miejsca w bardzo małej łazience, a także umożliwiło montaż umywalki nablatowej na optymalnej wysokości (kosztem szafy w sypialni).
3. Szafa meblowa w salonie – bardzo pojemna i funkcjonalna, obejmująca 9 wnęk. Fronty górnych półek składają się na jedną grafikę i ilustrują zabytkowy szyb górniczy na tle współczesnych zabudowań. Jest to ukłon w stronę regionu w którym mieszkamy i przedstawia współczesny obraz Górnego Śląska.
4. Szafka na obuwie w przedpokoju - z półkami ustawionymi pod określonym kątem w celu maksymalnego wykorzystania jej pojemności.
5. Szklana tablica – służąca jako notatnik, organizer czy kalendarz. Mieszkanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać każdą przestrzeń, a zabudowy meblowe umożliwiły pomieszczenie wszystkich przedmiotów i wyposażenia. Uzyskaliśmy mniejszą przestrzeń do czyszczenia, tym samym zmniejszając czas poświęcany na sprzątanie.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY