logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14437

Ocieplenie domu

Termomodernizacja to w dzisiejszych czasach naturalna rzecz dla osób zamieszkujących stare budownictwo. Tak było i w naszym przypadku. Przeprowadziliśmy się do domu, w którym nie dość, że dach miał pokrycie z eternitu, to jeszcze nie posiadał odpowiedniego ocieplenia. O braku estetyki zastanego stanu nie wspomnę. Aby dom zaczął wyglądać jak dom i posiadać odpowiednie parametry techniczne, jeśli chodzi o bezwładność termiczną zapadła decyzja o remoncie.

Jako młode małżeństwo dysponowaliśmy dość ograniczonym budżetem, więc musieliśmy wybierać naprawdę dopasowane i przemyślane rozwiązania. Na pierwszy ogień poszedł dach i to co pod nim się kryło. Dodam, że piętro było niezamieszkałe, a to może z tego powodu, że cały strop okrywała 30cm warstwa wiórów oraz siana - tak dawniej izolowano stropy. Po uprzątnięciu w/w materiału izolacyjnego oraz niezliczonej liczby rupieci (w tym - uwaga - 6 wersalek) przyjrzeć należało się więźbie. Na szczęście wymagała ona tylko nielicznych wzmocnień, dzięki czemu nie musieliśmy wymieniać całości. Aby nie obciążać więźby, eternit został zastąpiony czarną blachodachówką. Modernizacja dachu zakończyła się ociepleniem od wewnątrz wełną o grubości łącznej 35cm (15+20cm) i współczynniku LD = 0,038 W/(m·K).

Na stropie został natomiast ułożony granulat styropianowy, który czeka na wylewkę. Jeśli chodzi o elewację to chcąc przestać słono płacić za ogrzewanie zdecydowaliśmy się na styropian grafitowy o współczynniku LD = 0,033 W/(m·K) i grubości 10cm. Chcieliśmy więcej, ale po ostatecznych obliczeniach okazało się, że grubości ta zapewni nam wynik znacznie wyprzedzający normy izolacji. Jako wykończenie elewacji zastosowano tynk silikonowy, aby jak najlepiej zabezpieczyć powłokę termiczną, wraz z wstawkami z imitacji drewna.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY