logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14405

Remont łazienki z niespodzianką

Łazienka z niespodzianką w mieszkaniu z widokiem na góry ;) 11 piętro, Kraków, a w "bezsmogowe" dni widok aż po TATRY jak na zdjęciu ;) I wracamy do tytułowej łazienki z niespodzianką. Po zakupie mieszkania łazienka wymagała remontu generalnego. Myśleliśmy, że zerwiemy stare płytki, wymienimy toaletę, wannę, kaloryfer i w tydzień łazienka będzie jak nowa. Rzeczywistość była jednak inna, a sam projekt zmienialiśmy kilkakrotnie o 180°… Zabetonowana i dziurawa rura do kanalizacji, labirynt rur wodociągowych, fantazyjnie poprowadzone rury od kaloryfera, brak kątów prostych i odpływu do pralki i na koniec choć może się to wydawać w zwykłym bloku z płyty niemożliwe - odnaleziony PUSTOSTAN – NIESPODZIANKA ;)

Udało zdobyć Nam się plany mieszkania od spółdzielni i zaryzykowaliśmy wykucie dziury tam gdzie teoretycznie był mur. Opłaciło się – mamy łazienkę większą o 0,5m2 ;) Mieliśmy obawy, że staniemy się częścią kryminalnej zagadki z zamurowaną ofiarą, ale na szczęście było tam tylko dużo gruzu i gazeta z roku wybudowania budynku ;) Zmiany: wymiana całej instalacji wodno-kanalizacyjnej, korekta pionów ścian (płyty gipsowo-kartonowe), nowa glazura i terakota, podwieszany sufit z oświetleniem, zabudowa na wymiar, wymiana sanitariatów, duże lustro dodające przestrzeni. Planując remont chcieliśmy maksymalnie wykorzystać przestrzeń łazienki mimo jej niedużego rozmiaru. Marzyliśmy o łazience jak z lasu ;) (zielone dodatki, fronty z „drewnianą” okleiną i dekor z masy perłowej) oświetlonej przez wiele punktów światła, które można włączać w dowolnych kombinacjach. I na koniec postawiliśmy na łatwość w sprzątaniu unikając nawet uchwytów w szafkach. Efekty na zdjęciach.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY