logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14359

Remont i przebudowa przedwojennego domu

Stary dom z 1929 r. otrzymałem w spadku, a wcześniej mieszkałem w nim 30 lat.

Dom wybudowany z pełnej cegły, grubość ścian nośnych to 50 cm. Pokryty eternitem, drewniane okna i nie ocieplone ściany. Strop z drewnianych legarów, bez ocieplenia. Dotychczasowe ogrzewanie to dwa piece kaflowe.

W projekcie uwzględniono docieplenie budynku styropianem -15 cm ściany północ/południe oraz 10 cm ściany wschód/zachód. Wymiana okien na plastiowke oraz wymiana ogrzewania na dwufunkcyjny kondensacyjny kocioł gazowy. W kuchni, wiatrołapie i łazience ogrzewanie podłogowe, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki. Dodatkowo zostanie ocieplony strop poprzez wypełnienie legarów wełną w dwóch warstwach 2 x 20 cm i 15 cm. Dodatkowo wokół domu zostanie wykonane odwodnienie drenażowe aby pozbyć się wody z piwnicy.

Wnętrze zostało nieco zmienione, aby pozbyć się niepotrzebnych przejść i malutkich pomieszczeń, które ciężko dogrzewać. W nowym projekcie przewidziałem sporo otwartej przestrzeni dla łatwiejszej cyrkulacji powietrza oraz doświetlenie wnętrza. Z powierzchni ok. 100 m2 zostały wygospodarowane dwa duże pokoje (sypialnia i pokój dziecka) oraz salon otwarty na kuchnię i duży korytarz. Dodatkowo w korytarzu znajdzie się szafa wnękowa. Z uwagi na dość wysoki sufit (2,9 m) zostanie on obniżony poprzez konstrukcję podwieszaną do poziomu 2,5 m dzięku czemu zyskamy miejsce na oświetlenie led w okach. W całym domu wszystkie światło są w suficie podwieszanym, dzięki czemu nie ma lamp wiszących, które się tylko kurzą. Oczywiście zostanie również wymieniona cała instalacja wodna, kanalizacyjna, wentylacja oraz instalacja elektryczna i gazowa. Kuchenka ma 2 palniki indukcyjne i 2 gazowe. Ciepła woda jest bezpośrednio z kotła (przepływowo) z uwagi na oszczędność miejsca i kosztów podgrzania wody do raptem 2 odb.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY