logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14332

Zmiana sposobu użytkowania pomieszczenia

Przebudowa polegała na zmianie przeznaczenia pomieszczeń. Przed remontem jeden z pokoi domu był graciarnią. Należało to zmienić, bo na tym poziomie domu nie było łazienki, więc starą kuchnię zamieniliśmy w łazienkę, a pokój przeznaczyliśmy na kuchnię. Trzeba było doprowadzić wodę oraz odpływ do kanalizacji, ale to akurat najmniejszy problem. Wszystko zaprojektowałem wspólnie z żoną i zdecydowaliśmy się usunąć małą ścianę dzielącą pomieszczenie. Okazało się, że nie jest to takie proste, bo ktoś zamiast poprowadzić prąd po obwodzie pomieszczenia, poszedł na skróty i kabel do gniazdka umieścił w łuku idącym do ściany, której miało nie być. Więc oprócz prac hydraulicznych, doszły też elektryczne.

Oczywiście trzeba też było przykleić płytki na ścianę (to akurat był w tym remoncie najmniejszy problem). Stare i już rozeschnięte panele wymieniliśmy na takie, które nie boją się wody. Ale okazało się, że pod starymi panelami nie ma normalnej posadzki tylko płyta OSB, na szczęście w dobrym stanie, więc z powodu ograniczonego budżetu położyliśmy panele na nią.

Później zostało tylko malowanie, przykręcenie listew i ustawienie mebli, które zamówione zostały przez Internet. Meble składałem samodzielnie wraz z grupką zaprzyjaźnionych osób. Na koniec pozostała nieco stresująca czynność - wycinanie otworu w blacie na zlew i płytę gazową oraz dodanie dekoracji - fotonaklejki z bambusami na drzwi do spiżarki.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY