logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14326

Remont poddasza

We wrześniu 2014 roku zakupiłem poddasze w kamienicy z 1904 roku w Poznaniu o powierzchni ok 140 m2. Poddasze postanowiłem podzielić na 2 mieszkania. Jedno (troszkę mniejsze) przeznaczone jest na wynajem, drugie dla mnie do zamieszkania. Zakupiłem pustą przestrzeń. Wszystko zostało stworzone od podstaw. Zacząłem od ocieplenia dachu, montażu okien, po przez nowe podłogi, ściany, instalacje elektryczne i sanitarne. Chciałem jak najbardziej zachować "poddaszowy" klimat, dlatego odrestaurowałem belki i stare cegły, tam gdzie się dało. Z ciekawostek, które zastosowałem to np, czujnik ruchu w długim korytarzu, aby udogodnić komunikację.

Oba mieszkania ogrzewane są tylko i wyłącznie prądem. Mieszkanie na wynajem ogrzewane jest wyłącznie dynamicznymi piecami akumulacyjnymi z wykorzystaniem taryfy nocnej G12W. Instalacja elektryczna wyposażona jest sterownik odcinający dopływ drogiego prądu do pieców i odwrotnie. W mojej części, w łazience i kuchni wykonana została wylewka anhydrytowa i zatopione maty grzejne. Zaryzykowałem i przedpokoju oraz sypialni i garderobie zamontowałem maty grzejne pod drewniane panele podłogowe. Chciałbym nadmienić, że nie korzystałem z usług żadnych projektantów wnętrz. Jedynie na samym początku projekt mieszkań wykonała dla mnie pani projektant, ponieważ przy zmianie sposobu użytkowania poddasza musiałem uzyskać pozwolenie na budowę.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY