logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14261

Remont poddasza

Remont zaczął się na początku 2016 roku. Wszystko zostało wykonane samodzielnie i własnoręcznie od podstaw.

Nigdy nie miałem w planach wykorzystywania poddasza, a jednak... Wszystko zaczęło sie od pomysłu stworzenia przytulnego kąta. Myślałem, że koszty zamkną się w kwocie około 5000 tys. zł. Teraz mogę stwierdzić, że mało brakowało, żbym mógł dołożyć jeszcze jedno "0" do tych trzech.

Remont zaczął sie od wymiany dachu, położenia folii paroizolacyjnej, ocieplenia skosów wełną mineralną.

Następnie została zrobiona konstrukcja sufitowa by troszkę zmniejszyć przestrzeń. Wymieniono stare okina na nowe. Zebrano trot z podłogi, który służył jako ocieplenie.

Wykonane zostało rozprowadzenie instalacji wodnej i kanalizacyjnej, po czym można było przystąpić do wylania wylewki.

Ściany zostały ocieplone od wewnątrz styropianem, na który potem zostały przyklejone płyty karton-gips

Została stworzona mała łazienka (wc, prysznic, umywalka) oraz szafa wnękowa przebudowana ze schodów prowadzących na drugą, mniejszą część poddasza. Wybudowano ściankę działową rozdzielającą poddasze na część dzienną i sypialnianą.

Rozprowadzono instalację elektryczną i na samym końcu było szpachlowanie i malowanie. Przy wykończeniu został położony kamień na kominie i słupie podtrzymującym dach oraz płytki w łazience. Położono panele podłogowe i całość zostala umeblowana oraz udekorowana.

Pomimo poniesionych kosztów, zachęcam jednak do remontów, ponieważ jest to duża przyjemność. Jeden remont zakończyłem i myślałem, że będzie odpoczynek, ale w planach jest mała kuchnia - właśnie w tym nowo wyremontowanym poddaszu :)

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY