logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14212

Remont mieszkania

Dostałam od losu wspaniały prezent – szansę wyremontowania mieszkania. Zaniedbana, ciemna nora, nie malowana od wielu, wielu lat. Stary blok z lat 60. z mieszkaniem wyglądającym jak speluna. Zniszczona klepka, cyklinowana chyba tylko ten jeden raz kiedy została przyklejona lepikiem do betonu. Pojemne pawlacze zabierające światło i przytłaczające swym ogromem, pomalowane farbą olejną, która już dawno straciła swą biel. W łazience ani jednego kontaktu. Cieknące rury, cieknące krany, brak glazury. W kuchni rozsypujące się szafki jakby żywcem wyciągnięte ze śmietnika i gumoleum na betonie. To mieszkanie miało jednak być spełnieniem moich wszystkich marzeń. Chciałam czegoś więcej niż ładne wnętrze z gazetki marketu budowlanego. Chciałam spektakularnej metamorfozy, chciałam czegoś, czego nie potrafię sobie nawet wyobrazić ani zwizualizować, chciałam wielkiego WOW - mieć pałacową rezydencję dysponując budżetem niższej klasy średniej. W skrócie… chciałam uczynić z niemożliwego – możliwe. Udało się i efektem końcowym jestem zachwycona.

Gruntowny remont polegał na: całkowitym wyburzeniu łazienki i nieznacznej zmianie jej położenia, wymianie instalacji elektrycznej i hydraulicznej, zmianie położenia liczników, zrywaniu podłóg, wymianie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, zakupie nowych mebli. Poza tym: nowa podłoga w przedpokoju i kuchni, nowe sanitariaty, ogrzewanie podłogowe w łazience.

Remont można podsumować krótko - ze starego mieszkania pozostała zabytkowa szafa, kredens, dębowe parkiety w pokojach, krzesła, dwa taborety oraz kryształowy żyrandol, które poddałam renowacji. Poza tymi elementami wszystko zostało wymienione na nowe. Dzięki współpracy z doskonałym dekoratorem wnętrz - Fabryką Nastroju - remont okazał się wspaniałą przygodą, która bardzo chętnie powtórzę.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY