logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14140

Remont mieszkania w kamienicy

Wspólnie z małżonką wykonaliśmy remont mieszkania, które należało do moich rodziców. Mieszkanie, jeżeli przechodziło remonty to były one nieznaczne. Sporo czasu minęło zanim zdecydowaliśmy się na jego remont, głównie z powodów finansowych. Po czasie, gdy już udało się zebrać odpowiednią kwotę przystąpiliśmy do działania, a było co robić. Pozwolę sobie zaznaczyć, że większość prac wykonywałem samodzielnie. Owszem pomógł mi znajomy instalator, który ma uprawnienia i możliwość wykonania i podpisania się pod swoją pracą, co było istotne ze względów prawnych. Pomagała mi również moja żona, która przede wszystkim pełniła rolę dekoratorki i architekta.

Samo mieszkanie jest dosyć duże i przestronne. Przede wszystkim jest bardzo wysokie (sufit jest na wysokości 3,70 m). W przedpokoju i łazience zdecydowaliśmy się na obniżenie sufitów. W pokojach oraz kuchni pozostały na tej samej wysokości, dzięki czemu mamy dużo przestrzeni. Warto zauważyć, że jest to stara kamienica oddana do użytkowania w 1957 r., a co za tym idzie sposób jej wykonania w środku pozostawiał wiele do życzenia. Nie mniej jednak naszym zdaniem udało się praktycznie wszystko, co sobie wymyśliliśmy i z efektu końcowego jesteśmy bardzo zadowoleni.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY