logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Remont Roku 2017 - 16033

Przebudowa z adaptacją budynku gospodarczego

Prace polegają na przebudowie z adaptacją części budynku gospodarczego na cele mieszkaniowe. Gruntownej przebudowie wewnętrznej i zmianie funkcjonalności pomieszczeń również podlegać będzie istniejący budynek mieszkalny.

Wykonane zostaną nowe schody betonowe o szerokości 1 m w miejsce istniejących wąskich o szerokości 0,7 m. W adaptowanej części gospodarczej zostaną wykute nowe okna. W istniejącym budynku mieszkalnym zostanie wykute nowe okno w ciemnej dotychczas kuchni i łazience, wymienione zostaną także istniejące okna (łącznie w całym budynku 15 okien). W budynku gospodarczym na piętrze zostaną postawione ścianki działowe i znajdą się na tej powierzchni sypialnia z garderobą, pokój telewizyjny oraz pokój biurowy. Zostanie wylana nowa posadzka i założone sufity podwieszane. W dolnej części powstanie pralnia, letnia kuchnia i pomieszczenie gospodarcze. W istniejącej części budynku mieszkalnego na parterze z salonu powstanie pokój gościnny, istniejąca łazienka zostanie zmniejszona i dzięki temu powstanie przedsionek (wiatrołap). Obecny pokój gościnny zostanie zaadaptowany na salon z jadalnią. Kuchnia zostanie powiększona i przebudowana. Na piętrze z istniejącego holu powstanie pokój, a z jednego pokoju duża łazienka. Wymienione zostaną instalacje elektryczne, wodna i c.o. wraz z piecem na ekogroszek. Fundamentu budynku zostaną odizolowane, a ściany ocieplone styropianem o grubości 15 cm, pokryte tynkiem strukturalnym w kolorze oliwkowym. W planach jest również dobudowanie zadaszonego tarasu. Założone zostaną nowe drzwi wejściowe do budynku oraz letniej kuchni. W całym budynku zostaną zamontowane drzwi wewnętrzne drewniane pomalowane na biały kolor. Na istniejącej dobudówce zostanie pokrycie nad stropem z blachodachówki na styropapę z pokryciem wierzchnią papą.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY