logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Remont Roku 2017 - 16001

Rozbudowa domu kostki

Rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego / rozbudowa domu kostki. 

Dotychczasowy dom wybudowany w 1976 r. po remontach instalacji wod-kan i c.o. Jest podpiwniczony całościowo. Ma jedno wejście przez ganek. Zamieszkiwany na parterze przez jedną osobę (senior) na piętrze przez 4-osobową rodzinę.

PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA: - uzyskanie nowej powierzchni mieszkalnej z wydzieleniem części dziennej i nocnej. W części dobudowanej – brak podpiwniczenia, na parterze salon, jadalnia, kuchnia, łazienka (lub samo WC); na piętrze dwa pokoje - w części starej - zachowanie aktualnego układu z uwzględnieniem koniecznych zmian w komunikacji, - zmiana systemu komunikacji - oddzielne wejścia do części dobudowanej, do części starej - bez zmian; część dobudowana ma być skomunikowana z piętrem części starej. W celu uzyskania jednolitego budynku z częścią dobudowaną, w starej części dokonanie m.in. zmian układu i wielkości okien, rezygnacji balkonów, wymian stropodachu głównego oraz na ganku, zmian systemu odwodnienia, przebudowa ganku. Ostatnim etapem przebudowy ma być wykonanie nowej elewacji dla dobudowanej i starej części, dzięki czemu chcemy uzyskać wrażenie „nowego domu” oraz zmienić wizualnie dom (unowocześnić). Dom po przebudowie ma mieć utrzymany płaski dach - chcemy utrzymać konwencje domu „kostki”.

Etap prac: zakończono budowę nowej bryły wraz z dachem, zamontowano stolarkę okienną oraz drzwi wejściowe, wykonano wszystkie instalacje, tynki i wylewki, w starej bryle wymieniono dach, przestawiono okno, rozpoczęto przebudowę ganku, trwają prace wykończeniowe.

Z głównych prac pozostało: wykonanie elewacji, obróbek blacharskich, schodów wejściowych, utwardzenie i zagospodarowanie terenu oraz budowa ogrodzenia.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY