logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15141

Mieszkanie w Krakowie

Przed kupnem mieszkania zrobiliśmy z żoną analizę naszych potrzeb, tak by dobrać odpowiednie dla nas mieszkanie i zaczęliśmy długie poszukiwania. Ostatecznie kupiliśmy je w najstarszej części Nowej Huty (dzielnica Krakowa). To wymusiło remont kapitalny. Przed kupnem sprawdziliśmy: stan prawny, stan techniczny budynku (dach, gaz, kanalizacja, elektryka), technologię budowy, brak zadłużenia budynku, możliwość przebudowy (wentylacja, prąd 3 fazowy), sąsiadów. Przygotowaliśmy projekt remontu. Przed remontem: zebraliśmy analizy specjalistów (kominiarska, elektryka, eksperta budowlanego i od wentylacji), uzyskaliśmy zgody na remont, wykonaliśmy kosztorys i szczegółowy projekt (samodzielnie). Z naszych potrzeb wynikała konieczność przebudowy stanu zastanego, w tym wyburzenia wszystkich ścian działowych. Kwestie techniczne i finansowe doprowadziły do kompromisów, żona zrezygnowała z balkonu, ja z osobnej toalety. Za to mamy dużą piwnicę przeznaczoną na siłownię i obszerne poddasze służące za suszarnię i składzik. Planowane zmiany to:
- wentylacja mechaniczna, celem filtracji krakowskiego smogu, dla komfortu i ciszy - projektowana wentylacja wymusiła zastosowanie płyty indukcyjnej i podgrzewacza z zamkniętą komorą spalania, wyciszenie mieszkania przez szyby dźwiękoszczelne, wentylację, tynki bawełniane na sufitach i podłogi pływające.
- gabinet w miejscu dawnej kuchni
- duża łazienka zamiast kilku małych pomieszczeń
- szafy wnękowe w sypialniach
- powiększony pokój dzienny z aneksem kuchennym
- półki i regały na przeszło 55 metrów bieżących książek

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY