logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14794

Termomodernizacja i wymiana okien

W tym roku (przez lato, do końca jesieni) planujemy ocieplić nasz dom od zewnątrz i od wewnątrz oraz wymienić stare okna na nowoczesne drewniane.

Oryginalnie strop nie jest ocieplany, jedynie posiada między belkami poukładane deski i okrągłe baliki, na które jest położony papier i przysypany gliną. Z zewnątrz dom jest oszalowany, na ścianie południowej jest starego typu ocieplenie w postaci "supremy", ściana zachodnia jest ocieplona tylko częściowo, północna nie jest ocieplona.

Okna starego typu, tzw. "dubeltowe" ze szparami i powypaczane.

Projekt zakłada kompleksowe ocieplenie budynku poprzez:

1. Wymianę okien na nowoczesne drewniane.

2. Ocieplenie stropu od góry w przestrzeniach pomiędzy belkami sufitowymi, po wcześniejszym wyrzuceniu gliny, papieru i desek. Do ocieplenia będzie użyta wełna mineralna Rockwool o grubości 15 cm.

3. Ocieplenie stropu od dołu i montaż podwieszanych sufitów, ponieważ sufity nie są poziome, a różnice sięgają 15 cm w jednym pomieszczeniu. Materiał ociepleniowy wełna mineralna Rockwool 5 cm.

4. Ocieplenie ścian z zewnątrz: demontaż starych szalunków i supremy, a następnie położenie wełny mineralnej 5-10 cm i montaż nowych szalunków drewnianych w stylu "dom z bali".

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY