logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14778

Remont i rozbudowa domu

Nieruchomość znajduje się w Dębczynie, w woj. lubuskim. Miejsce jest przepiękne, a domek malutki: 2 pokoje, kuchnia, łazienka, pom. gospodarcze, korytarz, piwnica, łącznie 60m² i poddasze nieużytkowe. Stan techniczny domku był nienadzwyczajny tzn. duża wilgoć (brak instalacji deszczowej) na ścianach zewnętrznych wysolenia, w piwnicy podobnie. Brak izolacji poziomej i pionowej. Ściany zewnętrzne mocno spękane. Do domku w latach 80. została dobudowana przybudówka, w której jest łazienka z WC i pom. gospodarcze. Pokrycie dachowe na przybudówce wykonano z płyt azbestowo cementowych. Brak kanalizacji. Ogrzewanie: piec kaflowy i kuchnia węglowa. Wykonano już: zabezpieczenie murów przed opadami i wilgocią - instalację i kanalizację deszczową z odprowadzeniem do starej studni jako zbiornika, przydomową oczyszczalnię rozsączającą. W tym roku zlecono wykonanie projektu budynku mieszkalnego ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkanie. Pozwolenie na budowę ma być gotowe w lipcu. Projekt zawiera:
- rozbudowę budynku o jadalnię na parterze,
- rozbudowę o taras utwardzony na gruncie z zadaszeniem
- utwardzenie części terenu
- wykonanie izolacji pionowej fundamentu i zabezpieczenia spękań i zarysowań ścian przez sklamrowanie prętami stalowymi
- w przybudówce wymianę płyt azbestowo cementowych wraz z więźbą, podniesienie ścian o 0,4m, wylanie wieńca scalającego jadalnię z przybudówką,
- wymianę starej stolarki okiennej na PCV,
- wykonanie ogrzewania pomieszczeń przez zabudowę pieco-kuchni z podkową,
- wymianę biegu schodów na poddasze (2017r)
- wymianę dachówki i ocieplenie poddasza (2017r)
Celem inwestycji jest przeprowadzenie bieżących napraw konserwujących budynek i prac zabezpieczających przed erozją oraz poprawienie warunków bytowych i wyglądu domku.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY