logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14763

Remont domu z lat sześćdziesiątych

Trzy lata temu udało nam się nabyć wymarzony dom. Dom jest z lat sześćdziesiątych i mieszkamy w nim, ale wymaga przeprowadzenia remontu. Remont przewidziany jest na dłuższy okres, gdyż chce go wykonać samodzielnie mąż w wolnym czasie. Zaczęliśmy od poddasza. Znajdują się tam trzy małe pokoje. Rozpoczęliśmy przebudowę dwóch z nich, mało funkcjonalnych. Jeden z pokoi jest przechodni, a w drugim są zamurowane skosy z częściowym dostępem do nich przez małe drzwiczki. Pokój przechodni jest mniejszy i ma tam powstać sypialnia. W chwili obecnej wstawienie łóżka jest niemożliwe, bo nachodziło by ono na przejście do następnego pokoju i utrudniało wejście do niego. W drugim pokoju zamurowane skosy to niewykorzystane miejsce, w którym chcemy wygospodarować szafki i półki. Gdybyśmy zostawili obecne ścianki na skosach, musielibyśmy meble ustawić przed nimi, co zmniejszyło by powierzchnię pokoju, a przy małych gabarytach liczy się każdy metr. Aby poprawić funkcjonalność pokoi, z których jeden ma być sypialnią, a drugi gabinetem, zaplanowaliśmy:
- wybicie starego wejścia z korytarza do jednego z pokoi,
- zamurowanie wejścia przechodniego,
- pomalowanie i wstawienie drzwi sosnowych,
w celu wykorzystania niedostępnego miejsca w skosach:
- wyburzenie ścianek zamurowanych skosów i wykonanie w nich na całej długości w dolnej części szafek z postarzanymi frontami oraz w górnej części półek (z wykorzystaniem belek sosnowych, drewna sosnowego, zawiasów pasowych,
- wykonanie zabudowy szafy w sypialni z płyty mdf i kątowników aluminiowych,
- wymianę parapetów na bukowe,
- położenie paneli i pomalowanie ścian,
- i mój ulubiony etap - aranżację wnętrz.
Wygląd pomieszczeń i szaf zaprojektowaliśmy razem z mężem, a wszystkie prace wykonuje osobiście mąż, z moją małą pomocą :)

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY