logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14385

Przebudowa i termomodernizacja starego domu

Stan istniejący: dom stanowi połowę budynku bliźniaczego. Składa się z dwóch części: pierwotnej w kształcie litery L, oraz przybudówki opisanej na planie prostokąta. Ponadto na działce znajdują się ruiny budynku gospodarczego oraz garaż. Stan tylnej części jest zły, nadający się jedynie do rozbiórki.

Opis przebudowy

Planuje się powrót do historycznego planu budynku opartego na literze L, zachowanie głównej części budynku i zmianę układu funkcjonalnego i całkowitą przebudowę tylnej części. Budynek ma południową ekspozycję. Planuje się maksymalne otwarcie wnętrza na ogród. Ponadto planuje się wyburzenie budynku gospodarczego oraz garażu. Ponadto zostaną wykonane nowe przyłącza, zmieni się sposób ogrzewania budynku, zostanie wymienione pokrycie dachowe na dachówkę identyczną z oryginalną. Planuje się likwidację garażu oraz budowę zadaszonego tarasu. Przebudowany dom będzie miał powierzchnię ok 100 m2.

Termomodernizacja

Planuje się pełną termomodernizację budynku. Drewniane podłogi na gruncie zostaną wymienione na posadzki betonowe, ocieplone 15 cm styropianu. Planuje się również izolację termiczną ścian fundamentowych oraz izolację termiczną ścian zewnętrznych i dachu. W części istniejącej, ze względu na szachulcową konstrukcję, planuje się ocieplenie ścian wełną mineralną gr 20 cm, układaną w dwóch warstwach pomiędzy stelażem drewnianym. Na stelażu zostanie wykonane nowe deskowanie. Takie rozwiązanie zapewni właściwą wentylację konstrukcji drewnianej. Budynek projektowany ocieplony będzie styropianem. Dach zostanie ocieplony wełną mineralną. Planuje się również wymianę okien. Okna trójszybowe z ciepłą ramką, w konstrukcji drewnianej z nawietrzakami higrosterowalnymi. Zostanie zmienione ogrzewanie z węglowego na gazowe.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY