logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14361

Przebudowa domu typu kostka

Planuje się przebudowę i rozbudowę domu jednorodzinnego typu kostka, położonego w granicy działki. Dom składa się z 2 mieszkań, po jednym na każdej kondygnacji. Powierzchnia mieszkalna na piętrze jest zbyt mała dla 4-5 osobowej rodziny. Brakuje dużego salonu, jadalni, dużej łazienki i dodatkowych sypialni. Problem stanowi również brak garażu oraz niefunkcjonalne wejście do budynku po kilku schodach, zimą często oblodzonych oraz stanowiących przeszkodę dla wózków.

Do budynku istniejącego dobudowana zostanie dodatkowa bryła dwukondygnacyjna z dachem płaskim. Przebudowa polega na wyburzeniu i przebudowaniu nowego ganku. Po rozbudowie powstanie dwustanowiskowy garaż z pomieszczeniem gospodarczym. Mieszkanie na piętrze zyska nową część dzienną o pow. 45 m2, obejmującą kuchnię otwartą na salon oraz jadalnię, łazienkę o pow. 7 m2 z dwoma umywalkami, toaletą, wanną oraz otwartą kabiną prysznicową. Z salonu szerokie drzwi otworzą się na drewniany taras o pow. 23 m2, z którego schody będą prowadziły bezpośrednio do ogrodu. Z mieszkania na piętrze do rozbudowanej części będzie prowadziła pochylnia, bezpieczniejsza dla dzieci od schodów. Pomieszczenia w obecnym mieszkaniu na piętrze zostaną zaaranżowane na sypialnię główną oraz 2 sąsiadujące ze sobą pokoje dziecięce. Przebudowany ganek będzie składał się z wiatrołapu, toalety oraz garderoby otwartej na istniejącą klatkę schodową. Nad gankiem powstanie pokój gościnny, niezależny od obu mieszkań, do którego będzie można wejść z podestu na półpiętrze. Finalna, nowa bryła z nadwieszoną częścią piętra jest efektem zrealizowanych założeń programu funkcjonalnego, konieczności połączenia starej części z nową i zachowania wygodnego dojścia do klatki schodowej.

Pobierz plik Rzut piętra

Pobierz plik Elewacje - projekt

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY