logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14360

Termomodernizacja domu typu kostka

Jestem właścicielką domku tzw. klocka. Mieszkamy w nim już 10 lat.

Do tej pory udało nam się wymienić cały system grzewczy w środku, elektrykę, hydraulikę oraz wykończyć wnętrze domu (nowe tynki, drzwi, okna). Ociepliliśmy piwnicę tzw. korkiem, a także założyliśmy większe grzejniki, w domu zrobiło się o wiele cieplej, zostały wykorzystane do maksimum możliwości kotła. Założyliśmy nową wentylację. Dzięki temu zaoszczędziliśmy na ogrzewaniu.

Obydwoje z mężem jesteśmy bardzo proekologiczni, w związku z czym, marzy nam się dokończyć dom na zewnątrz poprzez docieplenie budynku oraz zastosowanie izolacji cieplnej na zewnątrz i docieplenie dachu. Chcemy zastosować metodę lekką mokrą, dzięki czemu zabezpieczymy ściany zewnętrzne deszczem, ponieważ wilgoć stanowi dla nas największy problem - dom jest położony w mieście, w miejscu bezwietrznym, przez co dość wolno schnie. Problem urósł do takiego rozmiaru, że zaczął dokuczać córce (problemy z oddychaniem), gdyż na ścianie zachodniej pojawił się grzyb. W związku z tym, dom zostanie odgrzybiony, a następnie docieplony poprzez zastosowanie płyt styropianowych, siatki elewacyjnej, a na końcu zastosowaniu tynku silikonowo-akrylowego. Do tej pory, jak widać na zdjęciu, zostały wyremontowane i ocieplone schody, balkony, taras oraz wyprowadzona elektryka. Prywatnie mnie jako kobiecie marzy się dom w spokojnej kolorystyce, łagodzącej ostry charakter bryły, w pastelowych, ciepłych, naturalnych barwach przeplatanych kamieniem dekoracyjnym, który stanowiłby element scalający dom z ogrodem oraz otoczeniem. Piękne projekty takich przemian widziałam w jednym z "Muratorów" i na pewno będą one dla mnie wyznacznikiem w czekających mnie pracach.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY