logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14258

Termomodernizacja dachu i elewacji

Projekt termomodernizacji mojego domu będzie polegał na delikatnej przebudowie i ociepleniu wełną mineralną istniejącego dachu oraz ociepleniu elewacji domu styropianem.

Dach aktualnie jest trójspadowy, w założeniu będzie czterospadowy, wypuszczony około metr poza krawędź domu. Pokryty będzie papą oraz szarą blachodachówką.

Poddasze ocieplone zostanie wełną mineralną grubość około 25 cm. Na poddaszu zostaną usunięte i zamurowane wszystkie stare okienka, zamiast nich zostaną zamontowane dwa okna dachowe.

Z elewacji domu zostaną usunięte wszystkie daszki, które znajdują się nad balkonami.

Wszystkie drzwi łącznie z garażowymi zostaną wymienione na nowe.

Istniejący balkon nad garażem zostanie wydłużony i zaadaptowany na taras.

Budynek zostanie ocieplony białym styropianem o grubości 14 cm. Wykończony zostanie tynkiem cienkowarstwowym w kolorze białym. Całość dopełnią dodatki w postaci paneli elewacyjnych drewnopodobnych.

System grzewczy będzie składał się z kotła na ekogroszek o mocy do 25 kW oraz kominka znajdującego się w salonie. Ciepło będzie rozprowadzane grzejnikami ściennymi.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY