logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Sposób na powiększenie domu - rozbudowa części dziennej

Rozwiązaniem wszystkich problemów funkcjonalnych domu może być rozbudowa...

Często najłatwiejszym i najbardziej efektownym sposobem na dostosowanie starego domu do nowych potrzeb, jest rozbudowa w bok. W dobudowanej części znajdą się te pomieszczenia, których mieszkańcom brakowało. Na przykład duży salon z wyjściem do ogrodu niejednokrotnie łatwiej dobudować, niż zmieścić w starej bryle. Dzięki temu mieszkanie zyskuje zupełnie nową jakość mimo stosunkowo niewielkich ingerencji w starą konstrukcję. Nie trzeba burzyć ścian we wnętrzu, faszerować konstrukcji podciągami czy wzmocnieniami z żelbetu i ze stali.

Powiększanie części dziennej domu przez rozbudowę w stronę ogrodu ma tę dodatkową zaletę, że od ulicy dom może prawie się nie zmienić. To ma znaczenie w okolicach o zwartej zabudowie, gdzie ważne jest zachowanie skali domów w osiedlu.

Na zdjęciu: efektowna przebudowa domu we Wrocławiu. Od strony ogrodu do domu dobudowano nowy salon i taras. Taras ma formę pomostu, pod którym znajduje się podświetlany basen

Projekt: architekt Piotr Zybura, arch_it/chillHouse.

Autor: Marcin Czechowicz

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY