logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Schody w domu typu kostka - naprawiać czy wymieniać?

Anna Okołowska
Nawet jeśli dom po remoncie ma być nie do poznania, rozsądnie jest zachować to, co jest w dobrym stanie technicznym i trwałe.

Dotyczy to z pewnością konstrukcji. Solidne fundamenty domów-kostek, masywne betonowe ściany, klatki schodowe, stropodachy - wyburzanie tych elementów stawia często pod znakiem zapytania opłacalność inwestycji. Zwykle są sposoby na to, aby je wykorzystać. Może uda się wpasować nową wizję wnętrz między istniejące kondygnacje, może znajdzie się inna funkcja dla wysokiej piwnicy? Czasem zamiast przenosić schody w inne miejsce, wystarczy je częściowo otworzyć i odnowić.

Odnowione stare, żelbetowe schody w kostce z lat 60-tych, dzięki oświetleniu klatki schodowej i szklanej balustradzie nie wydają się ciasne, a nowe wykończenie sprawiło, że przyjemnie po nich chodzić.

Projekt domu i wnętrz: Judyta Banasiak-Słomiany, Adam Słomiany

Autor: Piotr Mastalerz

Odnowione schody w domu typu kostka

Autor: Piotr Mastalerz

Odnowione schody w domu typu kostka

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY