logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu?

VELUX
Skosy i zakamarki tworzą znakomitą przestrzeń do kreatywnych zabaw i ukrycia dziecięcych skarbów. Urządzając pokój dziecięcy, poza funkcjonalną aranżacją i wesołą kolorystyką, musimy także pamiętać o bezpieczeństwie i zapewnieniu odpowiednich warunków do nauki, zabawy i odpoczynku. Ważne, by jak najlepiej wykorzystać światło dzienne, które ma ogromny wpływ na koncentrację i przyswajanie wiedzy.

Bezpieczeństwo i komfort

Pokój dziecka powinien być wyposażony w rozwiązania, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort. Jednym z nich jest montaż okien dachowych z systemem górnego otwierania, który uniemożliwia otwarcie okna bez pomocy rodziców. To także bardzo praktyczny sposób na zaaranżowanie kącika do nauki – pod oknem możemy bez problemu ustawić biurko i mieć pewność, że przybory szkolne i książki nie utrudnią otwierania. Wybierając okna zwróćmy także uwagę na kwestię energooszczędności i ochrony przed ucieczką ciepła. Dobrym wyborem będą wysokiej jakości trzyszybowe okna dachowe VELUX z linii Standard Plus. Co więcej, takie okna wyposażone są w dodatkową uszczelkę, która zapewnia wyższą dźwiękochłonność. Idealnie sprawdzą się więc w pokoju malucha, skutecznie ograniczając hałas z zewnątrz podczas snu.

Jeśli chcemy, by dziecko mogło także spokojnie bawić się pod oknem, najlepszym wyborem będzie szyba laminowana, bezpieczna. Wewnętrzna szyba składa się z dwóch tafli szkła grubości 2 x 3 mm sklejonych z folią, zaś zewnętrzna jest wykona z hartowanego szkła o grubości 4 mm, przestrzeń miedzy nimi wypełnia argon. Dzięki temu, nawet w przypadku silnego uderzenia i stłuczenia, kawałki szkła pozostaną w ramie okna i nie spadną na podłogę.

Ochrona przed słońcem i dekoracja

Zbyt duże nasłonecznienie może doprowadzić do przegrzania poddasza i tym samym utrudniać zabawę lub odpoczynek. Niebagatelne znaczenie ma także odpowiednia izolacja, która będzie chronić przed wychłodzeniem pomieszczenia zimą.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam rozwiązania w postaci rolet zewnętrznych VELUX, które sprawdzają się niezależnie od pory roku. W chłodniejsze, jesienne i zimowe dni poprawią izolacyjność okna nawet o 16 proc.*, z kolei w lecie zredukują ilość wpadającego ciepła nawet o 94 proc**, tym samym obniżą temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowo, posiadają wiele przydatnych funkcji, które pozwolą dziecku czuć się bezpiecznie i komfortowo w swoim pokoju - chronią przed hałasem z zewnętrz, tłumią odgłosy padającego deszczu oraz zabezpieczają okno podczas trudnych warunków pogodowych. Roleta zewnętrzna umożliwia także uzyskanie efektu zaciemnienia w dzień, co jest niezwykle ważne podczas popołudniowej drzemki dziecka.

Wybierając dekoracje do pokoju naszej pociechy, pamiętajmy by uwzględnić gust malucha i dopasować je do dziecięcego świata. Kolorowym i pobudzającym wyobraźnię dodatkiem mogą być rolety z Bajkowej Kolekcji Disney&VELUX. 12 unikatowych wzorów daje wspaniałe możliwości aranżacji pokoju, w którym mogą pojawić się ulubieni bohaterowie z bajek, tacy jak Myszka Miki, Jelonek Bambi, Kubuś Puchatek, Samoloty czy Kopciuszek.

Z kolei rolety z kolekcji Star Wars przedstawiają cztery różne postaci i sceny z ekscytującego świata Gwiezdnych Wojen. Każde dziecko znajdzie więc swojego ulubionego bohatera. Co ważne, wszystkie rolety są bezpieczna dla zdrowia dzieci. Certyfikat Oeko-Tex®, potwierdza, że ich komponenty nie zawierają szkodliwych substancji i produktów chemicznych. Poza walorami dekoracyjnymi, rolety gwarantują także całkowite zaciemnienie, zapewniając komfortowy odpoczynek i sen dziecka.

Warto poświęcić chwilę na odpowiednie zaplanowanie i urządzenie dziecięcego pokoju. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie czynniki – bezpieczeństwo, komfort użytkowania i dziecięcy gust, możemy być pewni, ze nasza pociecha z przyjemnością będzie uczyć się i bawić w takim wnętrzu.

Pełna oferta firmy VELUX dostępna na www.velux.pl

*Wartość 16 % dla wariantu szyby 51.
** Wartości techniczne zgodne z normą EN ISO 12567-2, EN 13363-2 oraz ISO 15099. Efekt zależy od typu okna i parametrów szyby.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY