logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania i już go zakończyłeś lub zakończysz do 15 grudnia? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Ocieplenie poddasza wełną mineralną - materiały i sposób wykonania izolacji

Podczas remontu domu można przeprowadzić ocieplenie poddasza bez ingerencji we wnętrze budynku. Zobacz propozycję marki Isover - innowacyjne rozwiązanie do izolacji nakrokwiowej dachu skośnego, czyli Renover.

Rozwiązanie Isover Renover, z zastosowaniem łączników Wkręt-met, polega na wykorzystaniu łatwych w montażu belek. Każda z nich składa się z wełny mineralnej szklanej, o odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej, oraz desek stanowiących podstawę i górę belki. Belki spięte taśmą można kupić wraz z odpowiednio przyciętą wełną mineralną lub złożyć je samodzielnie.

Rozwiązanie systemowe w ocieplaniu poddasza

Kompletna termorenowacja polega na ułożeniu na istniejących krokwiach paroizolacji Isover Vario XtraSafe, zamontowaniu do krokwi belek Renover z wełny mineralnej szklanej obłożonej z dwóch stron deskami, następnie wypełnieniu przestrzeni między belkami wełną szklaną o niskiej lambdzie, na przykład Super Matą (0,033 W/(m.K)), i pokryciu całości wysokoparoprzepuszczalną membraną wstępnego krycia Isover Draftex premium. Od góry, do belek Renover są montowane kontrłaty, a następnie łaty i na nich pokrycie dachowe.

Zastosowanie inteligentnej paroizolacji Isover Vario XtraSafe o zmiennym oporze dyfuzyjnym sd, wraz z komponentami systemowymi w postaci taśm i masy klejącej, wełny szklanej Super Mata oraz membrany wstępnego krycia Draftex premium pozwoli uzyskać szczelność powietrzną połaci dachowych i poprawi komfort mieszkania na poddaszu (zarządzanie wilgocią). Produkty te tworzą system Isover Super Vario.

Jakie są korzyści izolacji nakrokwiowej

Izolacja nakrokwiowa gwarantuje termomodernizację bez liniowych mostków cieplnych od krokwi. Umożliwia przeprowadzenie prac od zewnątrz budynku, co jest znacznym ułatwieniem dla mieszkańców. Pozwala też wyeksponować konstrukcję dachu lub podnieść wysokość pomieszczeń na poddaszu i zwiększyć jego kubaturę. Dzięki zastosowaniu w systemie sprężystej wełny zapewnia się doskonałą izolację akustyczną od dźwięków uderzeniowych (kropli deszczu) i tym samym poprawia akustykę wnętrza. Dużym udogodnieniem jest prosty montaż elementów systemu. Mniejsze fragmenty wełny łatwiej transportować na dach, a montaż jest uproszczony do jednego rodzaju i kąta mocowania wkrętów. Po zmontowaniu belek stanowią one stabilną platfor mę do dalszych prac.

Autor: Isover

Izolacja nakrokwiowa pozwala docieplić połacie dachu skośnego bez obniżania wysokości pomieszczeń. Eliminuje mostki termiczne powstające na krokwiach.

Autor: Isover

Belka renowacyjna Isover Renover składa się z dwóch desek z drewna konstrukcyjnego, pomiędzy którymi umieszczono szklaną wełnę mineralną. Całość jest spięta taśmami, które ułatwiają transport i montaż. Belki mają wysokość 15 cm, z czego 10 cm stanowi wełna mineralna. W komplecie są także odpowiedniej długości wkręty z podkładką.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY