logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania i już go zakończyłeś lub zakończysz do 15 grudnia? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Na miarę czasów. Drzwi zewnętrzne firmy Hörmann

Świetna termoizolacyjność, szeroki wybór zabezpieczeń przeciwwłamaniowych oraz bogata paleta atrakcyjnych wzorów. Stalowe i aluminiowe drzwi wejściowe firmy Hörmann to oferta dla tych, którzy szukając drzwi o najlepszych parametrach technicznych, stawiają jednocześnie na elegancki design.

Drzwi zewnętrzne zabezpieczające dom przed utratą ciepła

Wysoka izolacyjność cieplna drzwi zewnętrznych ma dla inwestorów coraz większe znaczenie, bez niej nie ma bowiem energooszczędnego domu. Dlatego Hörmann konstruuje drzwi o izolacyjności nawet kilkakrotnie przekraczającej poziom określonych przepisami wymagań. Współczynnik przenikania ciepła UD drzwi ThermoCarbon – osiągający nawet 0,47 W/(m2K) - jest prawie dwukrotnie lepszy niż oczekuje się tego od drzwi w domach pasywnych. Jak osiągnięto taki efekt? Aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm wypełniona jest twardą pianką poliuretanową i wyposażona w wewnętrzny profil skrzydła. To właśnie ten profil, wykonany z kompozytu na bazie karbonu i włókna szklanego, oraz aluminiowa ościeżnica z przegrodą termiczną tworzą tak skuteczną barierę cieplną. Zapewniają ją też potrójne uszczelki, a w drzwiach z przeszkleniem także 3- lub 4-szybowe szkło termoizolacyjne.

Podobnie skonstruowane zostały drzwi ThermoSafe, które spełniają wymogi stawiane drzwiom w domach energooszczędnych. Masywna aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 73 mm, izolowane termicznie: aluminiowy profil skrzydła i aluminiowa ościeżnica oraz podwójne uszczelki pozwalają na uzyskanie współczynnika UD na poziomie 0,8 W/(m2K).

Zbliżony poziom izolacyjności cieplnej osiągają zewnętrzne drzwi stalowe firmy Hörmann. Współczynnik przenikania ciepła UD drzwi ThermoPlus może wynosić nawet 0,87 W/(m2K)

Jakie rozwiązania zastosowane w drzwiach wejściowych zapewniają bezpieczeństwo?

Energooszczędne drzwi firmy Hörmann są jednocześnie bardzo bezpieczne. ThermoCarbon posiadają w standardzie 9-punktowe, a ThermoSafe i stalowe ThermoPlus 5-punktowe ryglowanie. Drzwi ThermoPlus mają również aluminiową listwę zabezpieczającą mocowaną na całej wysokości płyty drzwiowej, a ThermoCarbon – eleganckie, ukryte zawiasy utrudniające podważenie skrzydła. Aluminiowe, jak i stalowe drzwi ThermoPlus zamówić można z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC 2. Drzwi aluminiowe dostępne są dodatkowo w klasie RC 3, a ThermoCarbon także w klasie RC 4.

Drzwi zewnętrzne Hörmann - unikatowe wzornictwo i elegancja

Drzwi marki Hörmann to nie tylko najnowocześniejsze technologie i unikatowe konstrukcje. To także awangardowe wzornictwo, które pozwala na realizację modnych architektonicznych trendów. Dzięki profilom umieszczonym wewnątrz płyty drzwiowej ma ona charakterystyczną płaską i jednolicie gładką powierzchnię. Elegancję skrzydła podkreślają też niewidoczne zawiasy, aplikacje ze stali nierdzewnej i szkła oraz designerskie uchwyty - w niektórych wzorach drzwi TermoCarbon zagłębione w płycie drzwiowej tak, że tworzą z nią jedną zlicowaną płaszczyznę, co daje niepowtarzalny efekt estetyczny.

Dodatkowo aluminiowe drzwi firmy Hörmann oferowane o wysokości do 3 metrów pozwalają na projektowanie bardzo przestronnych wejść do budynków - równych wysokości kondygnacji. Atutem drzwi wejściowych tego niemieckiego producenta jest też możliwość wzorniczego dopasowania ich do bram garażowych, co ułatwia zaaranżowanie eleganckiej, spójnej wizualnie elewacji.

Autor: Hörmann

Drzwi ThermoCarbon

Autor: Hörmann

Drzwi ThermoPlus

Autor: Hörmann

Drzwi ThermoSafe

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY