logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania i już go zakończyłeś lub zakończysz do 15 grudnia? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Korzystny zakup okien dachowych

Okna dachowe Velux Nowej Generacji są wyjątkową propozycją dla osób budujących lub remontujących dom z poddaszem. Decydując się na ich zakup, zyskamy więcej światła, łatwiejszą obsługę okien na co dzień oraz lepszą ochronę przed ucieczką ciepła z domu. To również doskonała inwestycja w trwałość i estetykę – okna dachowe Velux są wykonane z wysokiej jakości materiałów i dopracowane w każdym szczególe.

Oknom dachowym stawia się dzisiaj bardzo wysokie wymagania. Oczekujemy, że nie tylko doskonale doświetlą one pomieszczenia na poddaszu, ale także sprostają najwyższym wymogom dotyczącym energooszczędności i wentylacji wnętrz. Inwestorzy cenią sobie także wysoki komfort obsługi okien, zwracają również dużą uwagę na ich trwałość i łatwość konserwacji. Coraz większego znaczenia nabierają także walory estetyczne okien. Te wszystkie potrzeby doskonale zaspakajają okna dachowe Nowej Generacji Velux. W każdej z trzech linii – Standard, Standard Plus oraz Premium – mają one wiele przydatnych udogodnień, które docenimy poczynając od etapu ich montażu, a kończąc na codziennym użytkowaniu.

Nowa Generacja – mniej zużytej energii

Wszystkie okna dachowe Velux Nowej Generacji spełniają wymagania przepisów zawartych w nowych Warunkach Technicznych obowiązujących od stycznia 2014 roku, według których współczynnik izolacyjności U dla okien połaciowych nie może być wyższy niż 1,5 W/(m²·K). W najnowszym oknie Velux GGU Solar z certyfikatem Instytutu Domu Pasywnego wyposażonych w dwa pakiety szybowe współczynnik U całego okna może wynosić nawet 0,51 W/(m²K). Warto wiedzieć, że wybór najcieplejszych okien pozwoli na spełnienie zaostrzających się przepisów dotyczących izolacyjności cieplnej okien – w 2017 r. współczynnik U nie będzie mógł przekraczać 1,3 W/(m²K), a w 2021 – 1,1 W/(m²K).

Doskonałe właściwości termoizolacyjne okna dachowe Nowej Generacji Velux zawdzięczają konstrukcji profili okiennych, zastosowanym pakietom szybowym oraz akcesoriom montażowym. Wyjątkowość konstrukcji ThermoTechnologyTM polega na połączeniu wysokiej jakości klejonego drewna (w oknach drewniano-poliuretanowych modyfikowane termicznie) z polistyrenem ekspandowanym EPS o izolacyjności 3 razy lepszej od drewna oraz wysoko izolacyjnym tworzywem PET. Dzięki dodatkowej uszczelce, okno zyskało 4. - najwyższą klasę szczelności. O termoizolacyjności decyduje też szyba. Pakiet szybowy w oknach Nowej Generacji może składać się nawet z trzech tafli szkła i przestrzeni między nimi jest wypełnionej argonem lub kryptonem. Taka konstrukcja przeszklenia pozwala obniżyć współczynnik izolacyjności termicznej szyb do jedynie 0,5 W/(m²·K). Współczynnik U zamontowanego przy pomocy kołnierza EDJ okna można dodatkowo obniżyć nawet o 0,1 W/(m²·K), stosując do montażu ramę izolacyjną BDX.

Zobacz też: Wymiana na okna dachowe Nowej Generacji – prosto i szybko

Nowe okna Velux to więcej naturalnego światła

Niewątpliwą korzyścią, jaką dają okna Nowej Generacji, jest zwiększona ilość wpadającego do wnętrza światła. Dzięki węższym profilom okiennym, mniejszej klapie wentylacyjnej oraz węższemu górnemu oblachowaniu okna dachowe Nowej Generacji mają nawet o 10% większą szybę. Wnętrza są więc jeszcze lepiej oświetlone, dzięki czemu wydają się bardziej przestronne, przyjazne i bardziej atrakcyjne. Korzyścią z większej powierzchni szyby jest też dłuższy czas wykorzystania światła dziennego. Powiększona szyba przy niezmienionych wymiarach zewnętrznych okna oznacza również większy zysk ciepła z promieni słonecznych. Aby latem pomieszczenia się nie przegrzewały, okna warto wyposażyć w rolety Velux o wąskich prowadnicach. Nową Generację okien docenią również inwestorzy zwracający uwagę na estetykę. Wąskie profile okien Nowej Generacji wpisują się w nowoczesne trendy wzornicze – ich subtelna linia dodaje oknu lekkości. Wyznacznikiem aktualnych tendencji estetycznych są również eleganckie systemy otwierania – zarówno górny w postaci aluminiowego podłużnego uchwytu o zaokrąglonych kształtach jak i dolny czyli ergonomiczna ocynkowana klamka montowana u dołu okna.

Okna dachowe Nowej Generacji - wyższy komfort użytkowania

Okna Nowej Generacji Velux to również wysoki standard ochrony akustycznej wnętrz. Bardzo dobrą ochronę przed hałasem zawdzięczają szczególnie wewnętrznym szybom klejonym, w jakie mogą być wyposażone są okna w linii Standard Plus i Premium. Gdy zainstalujemy roletę zewnętrzną, parametry wyciszenia będą jeszcze lepsze. Można wybrać też okna z pakietem wyciszania deszczu, w których elementy oblachowania pokryte są folią wyciszającą. Dodatkowy wpływ na wyciszenie ma także specjalna szyba oraz uszczelki przybyszowe z butylu, a także uszczelki ościeżnicy i skrzydła z syntetycznej gumy. Dzięki takiemu pakietowi hałas zostaje zmniejszony o 7 dB, co dla naszych uszu oznacza zredukowanie go o połowę.

Nowe okna Velux to atrakcyjna na rynku propozycja oferty zróżnicowanej pod względem sposobów otwierania. Okna dachowe Nowej Generacji VELUX mogą być wyposażone w uchwyt otwierający na górze, klamkę u dołu lub podwójny system otwierania: z aluminiową klamką u dołu oraz uchwytem otwierającym u góry. Okna VELUX Integra® można otwierać również za pomocą pilota lub dotykowego panelu. Teraz wszystkie okna VELUX Nowej Generacji z górnym systemem otwierania można przerobić elektryczne na dowolnym etapie użytkowania. Sposób otwierania okien Nowej Generacji można więc idealnie dopasować do osobistych potrzeb.

Większy komfort zyskują również rodzice małych dzieci. Mogą oni zdecydować się na okna dachowe z linii Standard Plus wyposażone w szybę bezpieczną. Wewnętrzna szyba laminowana sprawia, że nawet gdy dojdzie do silnego uderzenia lub stłuczenia, kawałki szkła pozostaną sklejone folią i nie spadną na podłogę.

Z myślą o świeżym i czystym powietrzu zaprojektowano innowacyjny system wentylacji, czyli klapę wentylacyjną zintegrowaną z uchwytem otwierającym. Rozwiązanie to jest dostępne również w linii Standard - okna GZL z górnym systemem otwierania, których najpopularniejszy rozmiar 78x118 cm można kupić już od 1106 zł. Oczyszczone i świeże powietrze zapewnia również dostępna w niektórych modelach dwustopniowa wentylacja i łatwy w czyszczeniu filtr powietrza, dzięki którym nawet przy zamkniętym oknie oddychamy świeżym powietrzem.

Ważnym benefitem jest również trwałość użytkowania. Do wyboru mamy modele GZL z linii Standard, w których profile są wykonane z wysokiej jakości drewna impregnowanego i pokrytego lakierem akrylowym. Propozycją na lata są okna drewniano-poliuretanowe, do produkcji których wykorzystuje się jeszcze bardziej odporne na wilgoć drewno modyfikowane termicznie i poliuretan. To okna GLU z górnym otwieraniem z linii Standard Premium – dostępne w rozmiarze 78x118 cm za 1613 zł oraz GPU z linii Premium (koszt okna w rozmiarze 78x118 cm od 2494 zł).

Montaż łatwiejszy, szybszy i cieplejszy

Okna Nowej Generacji mają również ulepszony system montażu. Korzyści dostrzegamy już na etapie rozpakowywania okna – jest ono łatwiejsze i możliwe bez rozcinania opakowania, dzięki czemu nie narażamy okna na zarysowania. Wielkim udogodnieniem są także nowe uniwersalne kątowniki montażowe oraz kołnierz EDJ i EDN dostępne już od 361 zł, które umożliwiają osadzenie okien na obniżonym poziomie. Przy takim montażu okna dachowe są usytuowane 4 cm głębiej w konstrukcji dachu, dzięki czemu zyskują jeszcze lepsze parametry izolacyjne, a ponadto zostają harmonijnie wkomponowane w płaszczyznę dachu. Ciepły montaż umożliwia zestaw BDX, który poprawia współczynnik izolacyjności termicznej okna nawet o 8%. Wykorzystując do montażu okien Nowej Generacji ramy izolacyjne BDX, otrzymujemy jeszcze jeden benefit w postaci 20 letniej gwarancji. Nowością jest również stelaż wnęki okna LSG. Dzięki niemu wykończenie wnęki okiennej jest bardzo precyzyjne, co ogranicza tworzenie się mostków termicznych, warto więc zapłacić za niego 287 zł (szerokość 55 cm).

Okna dachowe Nowej Generacji, zarówno z linii Standard, Standard Plus oraz Premium to kolejny krok firmy Velux w kierunku zaspokojenia wszystkich oczekiwań inwestorów. Dzięki nowej konstrukcji profili ThermoTechnologyTM i superenergooszczędnym pakietom szybowym okna spełniają najwyższe standardy ochrony cieplnej. W połączeniu z większą ilością darmowej energii słonecznej, jaką pozyskujemy za sprawą większej powierzchni szyby, mamy niewątpliwą korzyść w postaci niższych rachunków za energię. Nowa Generacja to również komfortowe rozwiązania dotyczące sposobów otwierania, wentylacji i montażu.

Przeczytaj również:

Jak urządzić na poddaszu funkcjonalny i komfortowy pokój dziecka

Wybór okien dachowych. Na jakie parametry zwracać uwagę?

Autor: VELUX

Linia Stnadard nowe okna GZL B

WARTO WIEDZIEĆ

WYBIERZ OKNA DACHOWE DLA SIEBIE

W technologii ThermoTechnology TM dostępne są wszystkie okna dachowe z linii Standard Plus i Premium. Ich koszt w najpopularniejszym rozmiarze 78x118 cm w linii Standard Premium wynosi 1470 zł (okno GLL), 1613 zł (okno GLU).

Autor: VELUX

Górne otwieranie

Autor: VELUX

Dolne otwieranie

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY