logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania i już go zakończyłeś lub zakończysz do 15 grudnia? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Efektywność energetyczna w domach jednorodzinnych. Buduj i remontuj efektywnie!

Dużym wyzwaniem dla budownictwa jest zapewnienie maksymalnej efektywności energetycznej już w najbliższej przyszłości. Ogromny potencjał oszczędzania energii tkwi w budynkach jednorodzinnych, które wymagają kompleksowej termomodernizacji. Firma Schüco we współpracy z siecią wiodących firm partnerskich dostarcza zaawansowanych rozwiązań gwarantujących znaczącą poprawę bilansu energetycznego obiektów, najwyższej klasy wzornictwo i łatwość projektowania.

W grudniu 2014 roku powstała rządowa Strategia termomodernizacji budynków jednorodzinnych, z której wynika, że termomodernizacji należałoby poddać 50% tego typu obiektów, co pozwoli na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o nawet 59% do roku 2030. Aktualne warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, obniżają w perspektywie 6 lat wymagane maksymalne zapotrzebowanie na energię EPH+W dla budynku jednorodzinnego z obecnego poziomu 120 kWh/(m2rok) do 70 kWh/(m2rok) w 2021 roku. Tymczasem wiele użytkowanych dziś budynków jednorodzinnych zużywa wielokrotnie więcej energii. Podstawowym warunkiem, jaki musi spełnić budynek energooszczędny, jest odpowiednio zaizolowana powłoka. Kompleksowe systemy drzwi i okien firmy Schüco pozwalają na podniesienie standardu energetycznego modernizowanego budynku nawet do poziomu pasywnego.

Nowa generacja stolarki okiennej z PVC-U

W kolejnych latach zaostrzeniu ulegnie minimalny współczynnik przenikania ciepła dla okna w budynkach ogrzewanych – docelowo do 0,9 W/(m2K). Okna i drzwi przesuwne Schüco PVC-U spełniają to kryterium z nawiązką. System Schüco Alu Inside posiada jeden z najlepszych na rynku współczynnik przenikania ciepła ram okiennych Uf = 0,76 W/m2K. Okno z klasycznym potrójnym pakietem szybowym Ug= 0,7 W/m2K bez trudu osiąga standard pasywny Uw≤ 0,8 W/m2K. Dzięki zwiększonej głębokości zabudowy 82 mm możliwe jest wstawianie specjalnych zestawów szybowych o grubości do 52 mm. Z kolei system Schüco Corona SI 82 o współczynniku przenikania ciepła Uw≤0,9 (W/m2K) pokazuje, że wysoka energooszczędność może iść w parze z designem. Trzy wersje konturu profili okiennych: Classic, Cava i Rondo, dają możliwość zaprojektowania elewacji o indywidualnej stylistyce. Technologia Schüco PVC-U pozwala także na tworzenie drzwi przesuwnych w standardzie niskoenergetycznym i pasywnym. System Schüco ThermoSlide wyróżnia najlepszy dla tego typu stolarki współczynnik przenikania ciepła Uw od 0,65 (W/m2K). Taki efekt osiągnięto dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu profili z przekładkami termicznymi oraz specjalnych uszczelnień pomiędzy częściami stałymi i ruchomymi.

Aluminium dla budownictwa energooszczędnego

Systemy aluminiowych okien, drzwi przesuwnych i wejściowych marki Schüco dają swobodę tworzenia dużych elementów i przeszkleń o lekkim wyglądzie. System okienny serii Schüco AWS 90.SI+ wyznacza współczesne standardy termoizolacyjności Uf od 0,71 W/(m2K), a przy tym zwraca uwagę subtelnym wyglądem ram. Okno z dwukomorową szybą o współczynniku Ug=0,7 W/(m2K) i ramkami dystansowymi z tworzywa sztucznego osiąga standard pasywny Uw≤0,8 W/(m2K). Spektakularny efekt panoramicznych widoków na otoczenie gwarantuje natomiast system drzwi przesuwnych Schüco ASS 77 PD o parametrach cieplnych Uw od 0.84 W/m2K. Jego szczególnymi zaletami są ekstremalnie wąskie profile w widoku zewnętrznym, ukryta ościeżnica, a także możliwość projektowania efektownych otwieranych naroży 90° bez zastosowania słupka. Wszystkie okna i drzwi przesuwne Schüco mogą być wyposażone w ukryte napędy mechatroniczne, które pozwalają na inteligentne zarządzanie ich funkcjami, np. w celu schładzania lub wietrzenia budynku. Stolarką można sterować również zdalnie, także z poziomu smartfonu. Ofertę energooszczędnych i pasywnych systemów Schüco uzupełniają panelowe drzwi zewnętrzne z serii Schüco ADS SimplySmart o doskonałej izolacyjności cieplnej Ud już od 1,0 W/m2K, które można wyposażyć w wielokrotnie nagradzany system zarządzania i monitoringu Schüco DCS.

Autor: Schüco

Dom pasywny z oknami Schüco Alu Inside, Corona SI 82 oraz drzwiami przesuwnymi ThermoSlide z PVC-U

Autor: Schüco

Dom energooszczędny wyposażony w duże okna Schüco AWS oraz wysokie aluminiowe drzwi wejściowe Schüco SimplySmart

Panoramiczne drzwi przesuwne z serii Schüco ASS 77 PD z ukrytym napędem mechatronicznym, zdalną obsługą i opcjonalnym otwieranym narożem. Więcej informacji o produktach firmy Schüco można znaleźć na stronie: www.schueco.pl

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY