| muratordom.pl » Prawo » Kredyty i pożyczki » Promocje banków. Na co uważać w promocjach kredytów hipotecznych?

Promocje banków. Na co uważać w promocjach kredytów hipotecznych?

Banki prześcigują się w ogłaszaniu różnych promocjach kredytów hipotecznych - zero prowizji, niska marża, szybka decyzja kredytowa... Na którą ofertę się zdecydować? Czy rzeczywiście "promocyjne" kredyty są tak atrakcyjne, że warto się na nie decydować. Przeanalizujmy aktualne oferty kredytów hipotecznych kilku banków: BNP Paribas Fortis, Eurobank, Lukas Bank i DnB Nord.

Na co uważać w promocjach kredytów hipotecznych?

Wysyp bankowych promocji kredytów hipotecznych trwa w najlepsze. Na który bank się zdecydować – jakie korzyści oferowane sa obecnie klientom w dostępnych ofertach?

Zerowa stawka prowizji? Marża poniżej jednego punktu procentowego? Szybka decyzja kredytowa czy też wypłata środków z kredytu bez zbędnej zwłoki? Czy diabeł zawsze tkwi w szczegółach?

Przeanalizujmy wspólnie aktualne oferty kredytów hipotecznych wybranych banków.

Istotne szczegóły kredytu hipotecznego ukryte przypisie „pod gwiazdką”

Oferty specjalne produktów i usług bankowych komunikowane są w niemal perfekcyjny sposób. Wyeksponowane są zawsze najbardziej istotne z punktu widzenia instytucji finansowych parametry produktów, te mniej spektakularne atrybuty zazwyczaj zamieszczane są w szczegółowym opisie promocji lub przypisie „pod gwiazdką”. Sprawdźmy na co zwracać szczególną uwagę w najatrakcyjniejszych obecnie propozycjach banków:

  • BNP Paribas Fortis - osoby biorące kredyt hipoteczny powinny posiadać przynajmniej przez okres 5 lat otwarty rachunek osobisty w odpowiednim pakiecie oraz muszą zadeklarować comiesięczne zasilanie tego konta kwotą nie niższą niż 1% udzielonego kredytu! Jeżeli w przeciągu pierwszych 60 miesięcy od daty uruchomienia kredytu zamknięty zostanie ROR lub wpływy będą niższe niż wymagane wówczas nastąpi podwyższenie marży kredytu o 1,2 pp. bez możliwości przywrócenia promocyjnych warunków kredytowania;

Interesuje Cie kredyt hipoteczny? Sprawdź najlepsze oferty! >>

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

  • Eurobank warunkuje obniżenie wysokości marży kredytu od zakupu dodatkowych produktów i tak – założenie konta wraz z regularnymi wpływami wynagrodzenia, zakupu karty kredytowej, przystąpienie do ubezpieczenia grupowego, założenia lokaty lub zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych – jeśli bank monitorując wypełnianie określonych zobowiązań stwierdzi, że niedotrzymane zostały warunki obniżenia marzy wówczas nastąpi zmiana warunków cenowych kredytu na standardowe;
  • Lukas Bank uzależnia przyznanie upustu w wysokości 1000 zł niższej prowizji za udzielenie kredytu od tego, czy bank wyda decyzję w sprawie wysokości maksymalnej dostępnej dla danego klienta kwoty kredytu w terminie jednego dnia roboczego. W przypadku otrzymania negatywnej decyzji finansowej klient nie jest uprawniony do otrzymania obniżki prowizji;
  • DnB Nord obniża do zera prowizję za przedterminową spłatę kredytu oraz obniża wysokość marży dla kredytów w EUR w przypadku zakupu ubezpieczenia w odpowiednim pakiecie oraz otwarcia ROR zasilanego systematycznymi wpływami – jeśli klient nie dotrzyma tych warunków wówczas godzi się na zmianę warunków kredytu na standardowe.

Sprawdź aktualny ranking kredytów w PLN na 100% ltv >>

Regulamin promocji kredytu hipotecznego prawdę Ci powie...

Na najkorzystniejsze warunki cenowe ofert kredytów hipotecznych liczyć mogą tylko wybrani klienci banków. Takie są wnioski z analizy szczegółowych postanowień regulaminów ofert specjalnych. Czy jednak stawiane przed klientami warunki są trudne do zrealizowania? Otóż nie! Ale po kolei:

  • zazwyczaj i tak otwieramy konto w banku, w którym zaciągamy kredyt – tak, aby jego spłata była możliwie szybka i tania;
  • ustanowienie przekazywania wynagrodzenia na takie konto wydaje się zatem oczywiste;
  • zakup karty kredytowej może pomóc nam w sytuacji nieprzewidzianych wydatków, których nasz budżet wcześniej nie uwzględniał;
  • przystąpienie do ubezpieczenia tylko podnosi nasz komfort w sytuacji, gdybyśmy mieli do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem – bezpieczeństwa nigdy dość.

Podsumowując decydując się na skorzystanie z wybranej oferty promocyjnej kredytu hipotecznego należy pamiętać o tym, że może być konieczne spełnienie przez nas pewnych wymagań banku. Wystarczy bowiem na przykład raz nie zapewnić wpływów w odpowiedniej wysokości i już warunki naszego kredytu przywrócone zostaną do standardowego poziomu. Tak więc korzytając z promocji musimy być przygotowani na dyscyplinę w pilnowaniu domowych finansów tak, by nigdy nie spotkała nas „przykra” niespodzianka.

Czego jednak Polak nie jest w stanie zrobić, aby zapłacić mniej za swoje marzenia o własnej nieruchomości? Naprawdę wiele – i dobrze, tylko rozsądnie i z głową!

Przeczytaj dodatkowo:
Remont mieszkania po polsku. Ile wydajemy na...

Większość Polaków planuje remont mieszkania na miesiące letnie. Z reguły prace remontowe...

Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych – marzec...

Wiosna jest idealnym momentem na zmiany! Zmiany są jednak kosztowne… Nasz marcowy ranking pożyczek i...

Bezpieczna i dochodowa inwestycja w...

W obecnych warunkach gospodarczych, istnieje wiele możliwości na zainwestowanie swoich dodatkowych...

Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych na remont...

Lutowy ranking kredytów gotówkowych na remont mieszkania gotowy! W tym miesiącu eksperci...

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym: ile zapłacimy...

W ostatnich latach deweloperzy bili kolejne rekordy sprzedaży mieszkań, ale analitycy uspokajali, że ceny...