| muratordom.pl » Prawo » Kredyty i pożyczki » Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? Kredyt na EKOREMONT banku BZ WBK i Program PolREFF są dla Ciebie

Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? Kredyt na EKOREMONT banku BZ WBK i Program PolREFF są dla Ciebie

PolREFF to Polski Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych, który jest rozwijany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) i wdrażany we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK. Program skierowany jest do osób, które planują realizację przedsięwzięć modernizacyjnych prowadzących do podniesienia efektywności energetycznej swoich domów lub mieszkań.

Autor: PolREFF

W  ramach programu można zgłaszać między innymi takie przedsięwzięcia jak:

  • wymiana okien i drzwi,
  • ocieplenie budynku,
  • modernizacja instalacji ogrzewania, w tym wymiana kotła grzewczego,
  • zastosowanie wentylacji z odzyskiem ciepła,
  • instalacja pomp ciepła,
  • instalacja termicznych kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych.

Potrzebujesz finansowania swojej inwestycji

W ramach programu, zainteresowane osoby mogą skorzystać z dedykowanego kredytu na realizację planowanej inwestycji modernizacyjnej. Kredyt ten jest dostępny w BZ WBK w ofercie promocyjnej do końca 2017 r. - Kredyt na Ekoremont.

Więcej informacji o kredycie można uzyskać w lokalnych oddziałach BZ WBK, na stronie internetowej banku lub za pośrednictwem infolinii banku: 1 9999.

Wybierz sprawdzone materiały i urządzenia

Osoby, poszukujące materiałów lub urządzeń, niezbędnych do realizacji inwestycji, mogą skorzystać z Wirtualnego Doradcy Technologicznego. Jest to interaktywna baza produktów, zweryfikowanych przez niezależnych ekspertów – inżynierów programu PolREFF – pod kątem ich parametrów energooszczędnościowych. Wyszukiwarka produktów Wirtualnego Doradcy Technologicznego dostępna jest na stronie internetowej PolREFF i zawiera listę konkretnych produktów wraz z informacjami dotyczącymi kluczowych parametrów technicznych, nazwą producenta, modelu oraz linkiem do stron informacyjnych producenta lub firmy dystrybucyjnej.

Masz wątpliwości - porozmawiaj z inżynierem ekspertem

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów w każdym segmencie cenowym, jednak nie zawsze te najdroższe, o największej mocy lub o najlepszych parametrach są optymalne dla konkretnej realizacji. Przykładem mogą być kotły grzewcze. Zdarza się, że przez sprzedawców polecane są te o najwyższej mocy i wyższej cenie, okazuje się jednak, że zbyt wysoka moc kotła w stosunku do powierzchni użytkowej budynku, może obniżać jego sprawność i tym samym zmniejszać energooszczędność inwestycji.

Dla osób, które poszukują informacji dotyczących technicznych aspektów planowanej inwestycji, w tym wyboru optymalnego urządzenia lub materiałów, udostępniona została infolinia programu PolREFF +48 22 395 51 24. Za jej pośrednictwem można uzyskać bezpłatną poradę inżyniera-eksperta.

WARTO WIEDZIEĆ

Konkurs PolREFF

Nagrody gwarantowane
Pierwszych 50 osób, które podpiszą umowę kredytową w ramach programu PolREFF z bankiem uczestniczącym w programie – BZ WBK i sfinansują kredytem inwestycję: remont lub modernizację swojego domu lub mieszkania, a po jej zakończeniu wypełnią konkursowy formularz zgłoszeniowy, otrzyma nagrody gwarantowane – karty podarunkowe o wartości 1000 zł do zrealizowania w sklepach RTV EURO AGD na terenie całego kraju.

Nagrody główne
5 zgłoszonych inwestycji, które osiągną największe oszczędności energii nagrodzonych zostanie nagrodami głównymi o wartości 4 000 zł.

Sprawdź sam, ile zaoszczędzisz dzięki swojej inwestycji

Osoby, które już wiedzą jakich materiałów lub urządzeń chcą użyć w swojej inwestycji, mogą skorzystać z kalkulatora oszczędności dostępnego na stronie internetowej programu PolREFF. Dzięki niemu będą mogły samodzielnie wyliczyć przybliżone roczne oszczędności w złotówkach, które będzie można uzyskać po zrealizowaniu modernizacji przy zastosowaniu wybranych materiałów.

Kalkulator umożliwia także porównanie wysokości oszczędności przy zastosowaniu produktów o różnych parametrach technicznych. W ten sposób może pomóc w doborze optymalnych materiałów.

Ile można zaoszczędzić modernizując dom lub mieszkanie?

Można przyjąć ogólne założenie, że im starszy budynek lub im starsze technologie są w nim użyte, tym większe będą oszczędności po modernizacji z użyciem nowoczesnych technologii energooszczędnych. Oszczędności będą też większe w rezultacie kompleksowych modernizacji niż przy zastosowaniu pojedynczych rozwiązań energooszczędnych.

Przykładowy projekt modernizacyjny - wymiana kotła grzewczego

Zainwestuj w swój dom i ciesz się niższymi kosztami jego użytkowania

Więcej informacji o programie oraz konkursie dostępnych jest na www.polreff.org

Przeczytaj dodatkowo:
Problemy z kredytem we frankach. Przewalutowanie,...

Wiele osób spłacających kredyt zaciągnięty we frankach, znalazło się w trudnej sytuacji w związku z...

Dom od dewelopera. Jak kupić dom na rynku...

Dom od dewelopera to dobre wyjście, jeśli nie masz czasu na szukanie działki, projektu, ekipy budowlanej, ale...

Kredyt na mieszkanie z 20% wkładem własnym. Jak...

Osoby, które od stycznia 2017 roku będą chciały wziąć kredyt na mieszkanie, muszą się liczyć z...

Egzekucja z nieruchomości. Na czym polega i jak...

Egzekucja z nieruchomości jest długotrwałym i dość skomplikowanym sposobem dochodzenia roszczeń. To skuteczne...

Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych –...

Wiosna to najlepszy czas na drobne remonty. Jeśli zatem na twojej liście rzeczy do zrobienia jest np....

Ranking kredytów hipotecznych – marzec 2016....

W tym miesiącu szukamy kredytu na zakup 82-metrowego mieszkania w Bydgoszczy. Sprawdź gdzie jest najtaniej....

sponsor artykułu