| muratordom.pl » Prawo » Kredyty i pożyczki » Najlepszy bank to...

Najlepszy bank to...

Prezentowane przez banki oferty kredytów mogą się nam wydawać dość korzystne. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt i o co pytać, zanim podpiszemy z bankiem umowę.

Możemy więc wybierać wśród kredytów o niewiarygodnie niskich procentach, „lekkich”, bo bez opłat prowizyjnych, „prostych”, bo maksymalnie dostępnych, z przejrzystymi procedurami. Aby dobrze wybrać, nie wystarczy poznanie jednego z prezentowanych na kolorowym plakacie parametrów. Należy zwracać uwagę na szczegóły ofert, pytać o nie podczas rozmowy z doradcą kredytowym. Bardzo atrakcyjne oprocentowanie często dotyczy określonego czasu, np. 6 lub 12 miesięcy, po tym czasie zmienia się ono na warunki standardowe, a więc oparte na marży i stopie referencyjnej.

Na atrakcyjność kredytu wpływa wiele elementów. Warto poświęcić trochę czasu na wybór najlepszego, czyli najbardziej dopasowanego pod kątem indywidualnych potrzeb i możliwości. Należy ubiegać się o kredyt w banku, który w określonej sytuacji klienta jest w stanie udzielić go na najkorzystniejszych warunkach. To oznacza, że każdy musi sam wybrać najlepszy dla siebie bank! Wynika to z faktu, że każdy klient ma inne priorytety, więc do doboru banku należy podchodzić bardzo indywidualnie.

Przy wyborze banku należy zwracać szczególną uwagę na oprocentowanie, warunki wcześniejszej spłaty, przewalutowania, koszty związane z kredytem. Zacząć powinniśmy od zbadania w kilku bankach zdolności kredytowej. Przy tej samej wysokości uzyskiwanych dochodów różne banki są w stanie zaproponować nam inne kwoty kredytu. Wynika to z innych zasad i regulaminów wewnętrznych, jakimi posługują się analitycy kredytowi przy ocenie ryzyka i zdolności kredytowej.

Jeżeli już wybraliśmy bank i poznaliśmy ofertę kredytową, a zazwyczaj sądzimy, że ją znamy po rozmowie z doradcą kredytowym, nie zapomnijmy sprawdzić, czy te same informacje znajdują się w umowie kredytowej. Należy zwrócić uwagę na zapisy, które dotyczą najistotniejszych z naszego punktu widzenia kwestii, często są to warunki wcześniejszej spłaty. Może okazać się np. że wcześniejsza spłata faktycznie nic nie kosztuje, ale wynika to z tabeli opłat i prowizji banku, a nie z samej treści umowy. Jeżeli w umowie pojawia się odniesienie do tabeli opłat i prowizji, to należy się liczyć z tym, że może ona ulec zmianie.

W przypadku gdy wynegocjowaliśmy z bankiem niestandardowe warunki kredytowania i udało nam się ustalić jakieś ważne udogodnienia, to też zadbajmy o to, by znalazły się one w umowie.

Aby dobrać kredyt budowlano-hipoteczny, adekwatnie do sytuacji wnioskodawcy oraz ze względu na liczbę dokumentów załączanych do wniosku o udzielenie kredytu, warto skorzystać z profesjonalnych konsultacji u doradcy kredytowego, a tym samym z usług dobrej firmy pośredniczącej w zawieraniu umów z bankami. Firmy zajmujące się doradztwem kredytowym są w stanie wiarygodnie i satysfakcjonująco poprowadzić sprawę, proponując przy tym ciekawe, często specjalnie dla swoich klientów wynegocjowane w bankach, oferty kredytowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń do Doradcy Murator FINANSE - (22) 611 63 93 lub wypełnij formularz

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Dofinansowanie do wymiany pieca. Sprawdź, jaką...

Dofinansowanie do wymiany przestarzałego pieca jest możliwe! Programy dopłat dla osób fizycznych...

Egzekucja z nieruchomości. Na czym polega i jak...

Egzekucja z nieruchomości jest długotrwałym i dość skomplikowanym sposobem dochodzenia roszczeń. To skuteczne...

Ranking kredytów hipotecznych – kwiecień 2016....

Marzysz o kupnie domu lub mieszkania? Nasi klienci chcą zrealizować taką inwestycję w Toruniu, a eksperci...

Kredyt na mieszkanie z 20% wkładem własnym. Jak...

Osoby, które od stycznia 2017 roku będą chciały wziąć kredyt na mieszkanie, muszą się liczyć z...

Ranking kredytów hipotecznych – maj 2016

89,4 tys. zł – tyle w okresie 30 lat wyniesie całkowity koszt kredytu w Banku BPH, który zajął I...

Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych na remont...

Lutowy ranking kredytów gotówkowych na remont mieszkania gotowy! W tym miesiącu eksperci...