| muratordom.pl » Prawo » Kredyty i pożyczki » Problemy z kredytem we frankach. Przewalutowanie, wakacje kredytowe czy wydłużenie okresu kredytowania?

Problemy z kredytem we frankach. Przewalutowanie, wakacje kredytowe czy wydłużenie okresu kredytowania?

Wiele osób spłacających kredyt zaciągnięty we frankach, znalazło się w trudnej sytuacji w związku z niekorzystnymi zmianami kursu waluty. Specjaliści przedstawiają rozsądne sposoby złagodzenia konsekwencji wysokiego kursu franka.

1. Przewalutowanie

To pierwsze rozwiązanie, które wielu pewnie przyszło na myśl. Najczęściej jest to bardzo korzystna opcja. Ale nie do końca dla kredytobiorców. Przewalutowanie wiąże się bowiem z dodatkowymi kosztami takimi jak: prowizje, sporządzenie nowego aneksu do umowy i spreadu, który stosuje się przy wymianie waluty na inną. Wszystko to zostanie na pewno skrzętnie podliczone przez bank, w którym zaciągnęliśmy nasz kredyt. Z tego względu jest to opcja popularna w mediach, ale raczej rzadko stosowana przez osoby posiadające kredyt.

2. Wydłużenie okresu kredytowani

To nic innego, jak przedłużenie okresu spłaty. Takie rozwiązanie pozwala nam uniknąć przykrych niespodzianek związanych ze skokami waluty na rynku, które nieodwołalnie wiążą się z większymi ratami. W tym przypadku raty są stałe. Minus tej opcji to bankowe odsetki.

3. Czasowe wstrzymanie płatności

Brak spłat przez kilka najgorszych miesięcy to kolejne wyjście z frankowej opresji. Wakacje kredytowe, bo o nich mowa, pozwolą na przeczekanie dużych wahań kursu i poszukanie stałego rozwiązania, które zabezpieczy nas w przyszłości. Niestety, i tutaj musimy liczyć się z dodatkowymi, bankowymi kosztami – tym razem w postaci prowizji. Możliwości zabezpieczenia się przed nagłymi wzrostami waluty, z którą łączy nas kredyt, jest o wiele więcej. Jeśli nie jesteśmy specjalistami od finansów – możemy zwrócić się o pomoc do doradców finansowych. Odradzamy kierowanie próśb o pomoc do przedstawicieli banków – ci na pewno polecą nam najkorzystniejsze rozwiązanie… dla banku. Zachęcamy do poznania kolejnych, jeszcze bardziej skutecznych metod zmniejszenia wyższej raty kredytów w frankach w pełnym artykule: Kredyt we frankach - rozwiązania na obniżenie kosztu raty

Kredyt we frankach - czy przewalutowanie jest korzystnym rozwiązaniem?

Dla wielu osób spłata comiesięcznych rat kredytu we frankach jest dużym obciążeniem dla...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Ranking najlepszych kredytów gotówkowych na...

Potrzebujesz gotówki na remont swojego domu lub mieszkania? Przedstawiamy ranking najlepszych...

Planujesz remont swojego domu lub mieszkania?...

PolREFF to Polski Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych, który...

Ranking kredytów hipotecznych – kwiecień 2016....

Marzysz o kupnie domu lub mieszkania? Nasi klienci chcą zrealizować taką inwestycję w Toruniu, a eksperci...

Remont mieszkania po polsku. Ile wydajemy na...

Większość Polaków planuje remont mieszkania na miesiące letnie. Z reguły prace remontowe...

Kredyt na mieszkanie z 20% wkładem własnym. Jak...

Osoby, które od stycznia 2017 roku będą chciały wziąć kredyt na mieszkanie, muszą się liczyć z...

Ranking kredytów hipotecznych – maj 2016

89,4 tys. zł – tyle w okresie 30 lat wyniesie całkowity koszt kredytu w Banku BPH, który zajął I...