| muratordom.pl » Prawo » Kredyty i pożyczki » Problemy z kredytem we frankach. Przewalutowanie, wakacje kredytowe czy wydłużenie okresu kredytowania?

Problemy z kredytem we frankach. Przewalutowanie, wakacje kredytowe czy wydłużenie okresu kredytowania?

Wiele osób spłacających kredyt zaciągnięty we frankach, znalazło się w trudnej sytuacji w związku z niekorzystnymi zmianami kursu waluty. Specjaliści przedstawiają rozsądne sposoby złagodzenia konsekwencji wysokiego kursu franka.

1. Przewalutowanie

To pierwsze rozwiązanie, które wielu pewnie przyszło na myśl. Najczęściej jest to bardzo korzystna opcja. Ale nie do końca dla kredytobiorców. Przewalutowanie wiąże się bowiem z dodatkowymi kosztami takimi jak: prowizje, sporządzenie nowego aneksu do umowy i spreadu, który stosuje się przy wymianie waluty na inną. Wszystko to zostanie na pewno skrzętnie podliczone przez bank, w którym zaciągnęliśmy nasz kredyt. Z tego względu jest to opcja popularna w mediach, ale raczej rzadko stosowana przez osoby posiadające kredyt.

2. Wydłużenie okresu kredytowani

To nic innego, jak przedłużenie okresu spłaty. Takie rozwiązanie pozwala nam uniknąć przykrych niespodzianek związanych ze skokami waluty na rynku, które nieodwołalnie wiążą się z większymi ratami. W tym przypadku raty są stałe. Minus tej opcji to bankowe odsetki.

3. Czasowe wstrzymanie płatności

Brak spłat przez kilka najgorszych miesięcy to kolejne wyjście z frankowej opresji. Wakacje kredytowe, bo o nich mowa, pozwolą na przeczekanie dużych wahań kursu i poszukanie stałego rozwiązania, które zabezpieczy nas w przyszłości. Niestety, i tutaj musimy liczyć się z dodatkowymi, bankowymi kosztami – tym razem w postaci prowizji. Możliwości zabezpieczenia się przed nagłymi wzrostami waluty, z którą łączy nas kredyt, jest o wiele więcej. Jeśli nie jesteśmy specjalistami od finansów – możemy zwrócić się o pomoc do doradców finansowych. Odradzamy kierowanie próśb o pomoc do przedstawicieli banków – ci na pewno polecą nam najkorzystniejsze rozwiązanie… dla banku. Zachęcamy do poznania kolejnych, jeszcze bardziej skutecznych metod zmniejszenia wyższej raty kredytów w frankach w pełnym artykule: Kredyt we frankach - rozwiązania na obniżenie kosztu raty

Przeczytaj dodatkowo:
Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa. Czy...

Większość małżeństw ma wspólnotę majątkową. Zdarzają się jednak sytuacje, w których osoby...

Ranking najlepszych kredytów gotówkowych na...

Potrzebujesz gotówki na remont swojego domu lub mieszkania? Przedstawiamy ranking najlepszych...

Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych na remont...

Lutowy ranking kredytów gotówkowych na remont mieszkania gotowy! W tym miesiącu eksperci...

Pożyczka a kredyt gotówkowy - jaka jest między...

Wyjaśniamy, jaka jest różnica między pożyczką a kredytem gotówkowym. Dowiedz się, jakie...

Remont mieszkania po polsku. Ile wydajemy na...

Większość Polaków planuje remont mieszkania na miesiące letnie. Z reguły prace remontowe...

Dofinansowanie do wymiany pieca. Sprawdź, jaką...

Dofinansowanie do wymiany przestarzałego pieca jest możliwe! Programy dopłat dla osób fizycznych...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.