| muratordom.pl » Prawo » Kredyty i pożyczki » Bezpieczna i dochodowa inwestycja w nieruchomości, czyli opieka nad wynajmem

Bezpieczna i dochodowa inwestycja w nieruchomości, czyli opieka nad wynajmem

W obecnych warunkach gospodarczych, istnieje wiele możliwości na zainwestowanie swoich dodatkowych oszczędności. Jedną z chętniej wybieranych jest inwestycja w nieruchomości. Ale czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Swoje środki finansowe możemy ulokować na przykład w jeden z wielu bezpiecznych produktów bankowych, którym może być lokata lub konto oszczędnościowe. Można podjąć się też bardziej ryzykownej inwestycji poprzez zakup instrumentów finansowych, takich jak akcje czy kontrakty terminowe. Do dyspozycji są też rzadziej spotykane, alternatywne sposoby inwestowania w różnego rodzaju wartościowe przedmioty: antyki, alkohole, okolicznościowe i zabytkowe monety oraz znaczki i wiele innych tego typu dóbr materialnych. Aby jednak zainwestować w którąś z tych rzeczy, musimy najpierw posiadać specjalistyczną wiedzę z danej dziedziny. Uzyskanie takiego doświadczenia zajmuje wielu osobom dużą część ich życia, ale dopiero dzięki niemu mają one gwarancję niskiego ryzyka przy tego rodzaju inwestycji.

Czytaj też: Pracujemy na wynajem mieszkania 3 razy dłużej niż Niemcy

W podobny sposób często traktujemy również zakup nieruchomości w celu inwestycyjnym, czyli z zamiarem wynajmowania jej innym osobom, gwarantując sobie tym samym zysk w postaci kwoty najmu. Mamy wrażenie, że proces zakupu mieszkania i wynajęcie go są czynnościami nieskomplikowanymi i bezpiecznymi. Jednak wielokrotnie takim zachowaniem podejmujemy ryzyko konsekwencji, jakie mogą być spowodowane brakiem doświadczenia przy tego typu transakcjach. Jednym z wielu negatywnych przykładów takiego postępowania może być sytuacja, w której zakupimy nieruchomość z zameldowanym mieszkańcem, który nie będzie chciał się  wyprowadzić (a sami eksmitować go nie możemy). Często też osoby, które kupują nieruchomości na własną odpowiedzialność, zapominają lub też nie wiedzą o tym, że zawsze należy sprawdzić księgę wieczystą i informację o obciążeniach. Przez to wielu z kupujących nieświadomie inwestuje w lokale, na których ciąży hipoteka. Dodatkowo wynajem mieszkania na własną rękę wiąże się z poświęceniem konkretnej ilości czasu i pracy na zarządzanie nim.

Z pomocą w uwolnieniu od tych obowiązków mogą przyjść profesjonalne biura nieruchomości, świadczące usługę zarządzania najmem lub tzw. opieki nad wynajmem. Jest to usługa, która w całości przekazuje codzienne obowiązki oraz odpowiedzialność za wynajem z właściciela na pośrednika nieruchomości. Jest to rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczeństwo i stały dochód z tej inwestycji, nieobarczone dodatkowym ryzykiem. A przeprowadzenie tego rodzaju niefortunnej inwestycji jest bardzo prawdopodobne, kiedy nie posiadamy wiedzy dotyczącej mieszkań i ich wynajmu.

Więcej szczegółów na temat usługi opieki nad wynajmem, a także dokładne aspekty jej działania opisujemy szerzej w poniższym artykule:
Czy dochodowa, bezpieczna i bezproblemowa inwestycja istnieje?

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Kredyt hipoteczny a rozdzielność majątkowa. Czy...

Większość małżeństw ma wspólnotę majątkową. Zdarzają się jednak sytuacje, w których osoby...

Kredyt mieszkaniowy tylko z wkładem własnym....

Ubiegasz się o kredyt hipoteczny? Musisz posiadać wkład własny, który od 2016 roku wynosi aż 15%. To...

Ranking kredytów hipotecznych – maj 2016

89,4 tys. zł – tyle w okresie 30 lat wyniesie całkowity koszt kredytu w Banku BPH, który zajął I...

Dofinansowanie do wymiany pieca. Sprawdź, jaką...

Dofinansowanie do wymiany przestarzałego pieca jest możliwe! Programy dopłat dla osób fizycznych...

Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych –...

Wiosna to najlepszy czas na drobne remonty. Jeśli zatem na twojej liście rzeczy do zrobienia jest np....

Ranking kredytów hipotecznych – luty 2016....

Prezentujemy najnowszy ranking kredytów hipotecznych. Całkowity koszt kredytu w kwocie 199 223 zł...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.