| muratordom.pl » Ogród » Tarasy, balkony » Taras z desek kompozytowych - cena i właściwości tarasu z kompozytu

Taras z desek kompozytowych - cena i właściwości tarasu z kompozytu

Taras z desek kompozytowych jest trwały, szybko się go buduje i nie wymaga prac konserwacyjnych. Sprawdź, ile kosztuje wykonanie nawierzchni z desek kompozytowych na tarasie o powierzchni 24 m2. Wycenę przygotowała firma ProDeck.

Kompozyt użyty do produkcji desek jest mieszanką drewna naturalnego oraz tworzywa sztucznego. Osnowa z włókien drewna zastosowana w deskach tarasowych z kompozytu sprawia, że do złudzenia przypominają one deski drewniane – są estetyczne i ciepłe w dotyku. Dodatek tworzywa sztucznego gwarantuje im trwałość i odporność na działanie wilgoci, niskiej temperatury, promieniowania słonecznego, a także glonów i grzybów. Dzięki temu taras pokryty taką nawierzchnią przez długie lata zachowuje nienaganny wygląd.

Autor: PRODECK

Deski kompozytowe montuje się do legarów klipsami dostarczonymi przez producenta wraz z całym systemem. Taras można budować o każdej porze roku i korzystać z niego od razu po zamontowaniu (fot. PRODECK).

Zalety desek z kompozytu

Deski tarasowe nie wymagają impregnowania ani malowania – są barwione w masie podczas produkcji, co eliminuje ryzyko odprysków. Kupuje się je gotowe do montażu i użytkowania. Nawierzchnia jest też odporna na ścieranie i działanie mrozu oraz wilgoci. Powierzchnia desek jest ryflowana i szczotkowana, co oprócz nadania im ciekawej faktury gwarantuje też antypoślizgowość. Dzięki temu można się bezpiecznie poruszać nawet po mokrych deskach. Jest to szczególnie ważne, jeśli z tarasu korzystają dzieci lub osoby starsze. Taka nawierzchnia jest też bardzo wytrzymała – z powodzeniem przeniesie nawet duże obciążenia.

Deski kompozytowe gotowe do montażu

Decydując się na taras z desek kompozytowych, możesz kupić zestaw do montażu, w skład którego wchodzą wszystkie elementy niezbędne do jego budowy. W przypadku systemu tarasowego ProDeck są to:

 • deski kompozytowe o wymiarach 145 x 29 x 2400/4000 mm,
 • legary (standardowe lub wzmocnione – z dodatkowym usztywnieniem wewnątrz) o wymiarach 48 x 38 x 2400/4000 mm,
 • listwa maskująca wykończenie tarasu,
 • elementy montażowe – klipsy Pro-Clip, klipsy przyścienne oraz wkręty samonawiercające.

Montaż systemu tarasowego ProDeck jest stosunkowo prosty. Elementy kompozytowe nie wymagają stosowania izolacji przeciwwilgociowej – legary układa się bezpośrednio na równej wylewce betonowej z uformowanym 1,5-2-procentowym spadkiem gwarantującym odpływ wody. Legar standardowy mocuje się do podłoża szerszą krawędzią, używając kołków rozporowych. Alternatywnie można zastosować niski legar, co pozwala regulować wysokość tarasu. Do legarów przykręca się wchodzące w skład systemu klipsy, które utrzymują deski tarasowe.

Deski mają odpowiednio wyprofilowane krawędzie do mocowania w klipsach montażowych, dzięki czemu praca ta przebiega szybko i sprawnie. Można je docinać na odpowiedni wymiar, dopasowując ich długość do kształtu tarasu. Na koniec widoczne krawędzie desek kompozytowych maskuje się listwą wykończeniową. W ten sposób powstaje gotowy do użytkowania, estetyczny i przede wszystkim trwały taras z desek kompozytowych.

WAŻNE

Taras z desek kompozytowych za 10 800 zł

Kosztorys tarasu z desek kompozytowych o powierzchni 24 m2 (6 x 4 m) (materiały i montaż):

 • 40 desek kompozytowych o wymiarach 145 x 29 x 4000 mm – 5136 zł
 • 16 legarów kompozytowych o wymiarach 48 x 38 x 4000 mm – 1130 zł
 • 5 maskujących listew kompozytowych o wymiarach 66 x 6 x 4000 mm – 256 zł
 • 9 zestawów montażowych – 744 zł
 • Koszt materiałów – 7266 zł
 • Koszt montażu – 100-200 zł/m2
 • Średni łączny koszt wykonania nawierzchni tarasu – 10 800 zł

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesne systemy balkonowe. Izolacja balkonu...

Nowoczesne systemy balkonowe to szybkie, proste i łatwe w realizacji rozwiązania o wieloletniej trwałości....

Drewno na taras. Jakie drewno wybrać do...

Drewniany taras jest modny ze względu na naturalny wygląd, a także prosty montaż. Drewno na tarasie to...

Skarpy przy tarasie i murki oporowe. Jak...

Jak za pomocą roslin i małej architektury połaczyć wyniesiony taras z ogrodem? Można zbudować murki oporowe,...

Deski kompozytowe z nowego eko surowca w pełni...

W pełni ekologiczny i recyklowalny surowiec kompozytowy najnowszej generacji do produkcji profili, płyt i...

Nawożenie roślin balkonowych. Dlaczego kwiaty...

Nawożenie kwiatów balkonowych to, obok podlewania, najważniejszy zabieg pielęgnacyjny. Jeśli chcemy...

Przygotowanie do montażu markizy tarasowej

Zastanawiasz się nad nowoczesnym wyposażeniem i wykończeniem domu? Popraw swój standard mieszkania...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.