| muratordom.pl » Ogród » Tarasy, balkony » Aranżacja balkonu: kwiaty i meble na balkonie. Jak urządzić balkon, żeby był ładny

Aranżacja balkonu: kwiaty i meble na balkonie. Jak urządzić balkon, żeby był ładny

W aranżacji balkonu nie może zabraknąć kwiatów i mebli ogrodowych. Tylko wtedy balkon stanie się oazą zieleni odgradzającą od zgiełku i kurzu miasta. Czy wiesz jak urządzić balkon? Aranżacja balkonu nie pochłonie wielkich kosztów, wystarczą meble ogrodowe i kilka kwiatów doniczkowych, aby balkon stał się ładnym miejscem relaksu.

Autor: Krzysztof Zasuwik

Bliżej natury

Autor: Krzysztof Zasuwik

Bliżej natury

W aranżacji balkonu warto wykorzystać kolorowe kwiaty balkonowe i meble ogrodowe. Podłogi betonowe najlepiej wyłożyć drewnem lub terakotą. Balustrady posłużą jako wspornik dla skrzynek z kwiatami doniczkowymi, a dla pnączy zbudować pergole: od prostych konstrukcji po malowniczo wygięte arkady.

Rośliny balkonowe w ładnych skrzynkach

Modę na zielone, ukwiecone balkony, loggie i tarasy podchwycili producenci ceramiki i urządzeń ogrodowych. Miejscy ogrodnicy-hobbyści szukają bowiem odpornych na deszcz, impregnowanych skrzyń drewnianych, donic o ciekawych formach, głębokich glinianych pojemników ozdobionych reliefami i ceramicznych mis pokrytych majoliką. Podobnie jak we wnętrzach, na balkonie ustawia się srebrzyste wiadra i smukłe wazony metalowe.

WARTO WIEDZIEĆ

Jak dobierać rośliny na balkon?

Zasada ozdabiania balkonów i tarasów roślinami jest prosta: im więcej różnorodnych roślin, tym odważniej mieszaj ich rodzaje, gatunki i kolory. Symetryczne, monotematyczne kompozycje nie pasują do miejskich balkonów i tarasów. Króluje zasada łączenia wszystkiego ze wszystkim: bluszcz sąsiaduje z petunią i pelargonią, wiciokrzew z dalią i chryzantemą, drzewko cytrynowe z azalią i różą. Na balkonie można też uprawiać warzywa i zioła: bazylię, koperek, rzodkiewki czy szczypiorek. Zielona minidżungla poprawia nastrój, odpędza stresy, pozwala wyciszyć się i uspokoić.

Meble ogrodowe na balkonie

Tam, gdzie pozwala na to miejsce, pojawiają się leżaki i wiklinowe fotele; gdzie go niewiele, muszą wystarczyć lekkie krzesła z drewna lub metalu. Stolik obowiązkowy, by móc położyć na nim książkę, postawić filiżankę z herbatą, a w czasie weekendu zjeść bez pośpiechu śniadanie. Każdy balkon w mieście, bez względu na wymiar, jest pożądany. Zdobywanie nowych gatunków sadzonek i pielęgnacyjne eksperymenty cieszą i relaksują.

Polecamy film: Rośliny na balkon. Pomysły na kompozycje z kwiatów balkonowych. Więcej filmów na Murator.tv

Przeczytaj dodatkowo:
Deski kompozytowe z nowego eko surowca w pełni...

W pełni ekologiczny i recyklowalny surowiec kompozytowy najnowszej generacji do produkcji profili, płyt i...

Duże okna i profile aluminiowe – rozwiązanie do...

Projekty wielkometrażowych rezydencji tworzone są nie tylko z myślą o walorach estetycznych, ale także o...

Szklany szyk. Balustrady ze szkła

Są tak samo wytrzymałe jak te zrobione z każdego innego materiału. Jak to możliwe? Jakie szkło i jakie...

Drewniany taras - czyszczenie i impregnacja...

Po zimie należy wykonać wiosenne porządki na posesji. Drewniany taras również potrzebuje lekkiego...

Przygotowanie do montażu markizy tarasowej

Zastanawiasz się nad nowoczesnym wyposażeniem i wykończeniem domu? Popraw swój standard mieszkania...

Drewno na taras. Jakie drewno wybrać do...

Drewniany taras jest modny ze względu na naturalny wygląd, a także prosty montaż. Drewno na tarasie to...