| muratordom.pl » Ogród » Pomysły na ogród » Ogrodowe przyjemności. Jak zrobić oczko wodne, skalniak, źródełko, ogród warzywny i ziołową rabatę

Ogrodowe przyjemności. Jak zrobić oczko wodne, skalniak, źródełko, ogród warzywny i ziołową rabatę

Przyjemności płynące z posiadania ogrodu mogą być różne. Dla jednych jest to miejsce wypoczynku, więc wszelka aktywność związana z pielęgnacją roślin powinna być sprowadzona do minimum. Dla innych ulubiona forma relaksu to dłubanie w ziemi. W naszym dodatku znajdziesz 6 projektów na: oczko wodne, źródełko, ogród warzywny i ziołową rabatę, żwirowy zakątek oraz ogród z kwiatów i kamieni. Wybierz to, co Ci najbardziej odpowiada...

Ogród wodny, czyli wypoczynek bliżej natury

Oczko wodne - niewielki porośnięty szuwarami zbiornik wodny sprawi, że nawet w zwykłe letnie dni poczujemy się jak na wakacjach. Zwłaszcza jeżeliobok znajdzie się drewniany pomost, a na nim wygodny leżak.

Źródełko - woda ożywia otoczenie, poprawia mikroklimat, jej szum sprzyja relaksowi. Źródełko z umieszczoną obok ławeczką zmieści się nawet na najmniejszej działce. Latem przyciąga jak magnes.

Warzywa i zioła prosto z grządki

Ogród warzywny - moda na ekologiczne warzywa z własnego ogródka trwa. Warto jej ulec, bo świeże rośliny zrywane z zagonów są smaczne i zdrowe. Dobrze zaprojektowany warzywnik nie odbiega urodą od rabat z roślinami ozdobnymi.

Rabata ziołowa - nawet w najmniejszym ogrodzie powinny się znaleźć zioła. Przydadzą się w kuchni i ozdobią ogród, a jeżeli postawimy nieopodal ławeczkę, będziemy się mogli oddawać aromaterapii.

Skalne klimaty, czyli ogród łatwy w uprawie

Z kwiatów i kamieni - skalny ogród to propozycja dla osób kochających góry. Można go założyć na skarpie przy tarasie, a wtedy przyjemnie będzie obserwować życie toczące się w zminiaturyzowanym świecie skał i roślin.

Żwirowy zakątek - polubią go osoby zapracowane i ci wszyscy, dla których dłubanie w ziemi nie jest ukochanym sposobem spędzania wolnego czasu. Czytelny układ i niewielka ilość łatwych w uprawie roślin sprawiają, że prawie nie wymaga pielęgnacji.

 

 

Przeczytaj dodatkowo:
Pomysł na zagospodarowanie przydomowego ogródka....

Zobacz metamorfozę zwykłego, niczym niewyróżniającego się przydomowego ogródka, który...

Poradnik Ogrodowy

Podobają nam się bujne ogrody pełne dorodnych roślin rozwijających się na tle soczyście zielonego trawnika....

Jak stworzyć ogródek ziołowy?

Niezależnie od tego czy mamy do dyspozycji swoją działkę, kawałek ogrodu, balkon czy też parapet, z...

Bezpieczne podlewanie kwiatów. Jak uchronić...

Woda to życie, zarówno dla ludzi jak i roślin. Bezpieczne podlewanie kwiatów ma znaczący wpływ...

Jak ciekawie zaaranżować przestrzeń w ogrodzie?...

Przydomowy ogród dzięki nowej aranżacji zyskał nowoczesny charakter i zupełnie nowy wygląd....

Jak uprawiać warzywa na balkonie? Najlepsze...

Uprawa warzyw nie musi oznaczać wielkiej plantacji, czy przydomowego ogródka na wsi. Nowoczesne...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.