| muratordom.pl » Ogród » Pomysły na ogród » Ogrodowe przyjemności. Jak zrobić oczko wodne, skalniak, źródełko, ogród warzywny i ziołową rabatę

Ogrodowe przyjemności. Jak zrobić oczko wodne, skalniak, źródełko, ogród warzywny i ziołową rabatę

Przyjemności płynące z posiadania ogrodu mogą być różne. Dla jednych jest to miejsce wypoczynku, więc wszelka aktywność związana z pielęgnacją roślin powinna być sprowadzona do minimum. Dla innych ulubiona forma relaksu to dłubanie w ziemi. W naszym dodatku znajdziesz 6 projektów na: oczko wodne, źródełko, ogród warzywny i ziołową rabatę, żwirowy zakątek oraz ogród z kwiatów i kamieni. Wybierz to, co Ci najbardziej odpowiada...

Ogród wodny, czyli wypoczynek bliżej natury

Oczko wodne - niewielki porośnięty szuwarami zbiornik wodny sprawi, że nawet w zwykłe letnie dni poczujemy się jak na wakacjach. Zwłaszcza jeżeliobok znajdzie się drewniany pomost, a na nim wygodny leżak.

Źródełko - woda ożywia otoczenie, poprawia mikroklimat, jej szum sprzyja relaksowi. Źródełko z umieszczoną obok ławeczką zmieści się nawet na najmniejszej działce. Latem przyciąga jak magnes.

Warzywa i zioła prosto z grządki

Ogród warzywny - moda na ekologiczne warzywa z własnego ogródka trwa. Warto jej ulec, bo świeże rośliny zrywane z zagonów są smaczne i zdrowe. Dobrze zaprojektowany warzywnik nie odbiega urodą od rabat z roślinami ozdobnymi.

Rabata ziołowa - nawet w najmniejszym ogrodzie powinny się znaleźć zioła. Przydadzą się w kuchni i ozdobią ogród, a jeżeli postawimy nieopodal ławeczkę, będziemy się mogli oddawać aromaterapii.

Skalne klimaty, czyli ogród łatwy w uprawie

Z kwiatów i kamieni - skalny ogród to propozycja dla osób kochających góry. Można go założyć na skarpie przy tarasie, a wtedy przyjemnie będzie obserwować życie toczące się w zminiaturyzowanym świecie skał i roślin.

Żwirowy zakątek - polubią go osoby zapracowane i ci wszyscy, dla których dłubanie w ziemi nie jest ukochanym sposobem spędzania wolnego czasu. Czytelny układ i niewielka ilość łatwych w uprawie roślin sprawiają, że prawie nie wymaga pielęgnacji.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jak uprawiać warzywa na balkonie? Najlepsze...

Uprawa warzyw nie musi oznaczać wielkiej plantacji, czy przydomowego ogródka na wsi. Nowoczesne...

Pomysły na skalniaki. Jak zrobić skalniak i jak...

Skalniaki to ciekawy element aranżacji ogrodu. Pokazujemy, jak zrobić skalniak. Jak dobierać skały i kamienie...

Drewniany taras - czyszczenie i impregnacja...

Po zimie należy wykonać wiosenne porządki na posesji. Drewniany taras również potrzebuje lekkiego...

Zielone dachy w domach jednorodzinnych

Coraz bardziej popularne stało się w polskim budownictwie zakładanie ogrodów na dachach. Już nie tylko...

Efektowna mozaika kamienna w ogrodzie. Układanie...

Mozaika kamienna podkreśla rangę miejsca, urozmaica przestrzeń, przełamuje monotonię podjazdu do domu....