| muratordom.pl » Ogród » Pomysły na ogród » Ogrodowe przyjemności. Jak zrobić oczko wodne, skalniak, źródełko, ogród warzywny i ziołową rabatę

Ogrodowe przyjemności. Jak zrobić oczko wodne, skalniak, źródełko, ogród warzywny i ziołową rabatę

Przyjemności płynące z posiadania ogrodu mogą być różne. Dla jednych jest to miejsce wypoczynku, więc wszelka aktywność związana z pielęgnacją roślin powinna być sprowadzona do minimum. Dla innych ulubiona forma relaksu to dłubanie w ziemi. W naszym dodatku znajdziesz 6 projektów na: oczko wodne, źródełko, ogród warzywny i ziołową rabatę, żwirowy zakątek oraz ogród z kwiatów i kamieni. Wybierz to, co Ci najbardziej odpowiada...

Ogród wodny, czyli wypoczynek bliżej natury

Oczko wodne - niewielki porośnięty szuwarami zbiornik wodny sprawi, że nawet w zwykłe letnie dni poczujemy się jak na wakacjach. Zwłaszcza jeżeliobok znajdzie się drewniany pomost, a na nim wygodny leżak.

Źródełko - woda ożywia otoczenie, poprawia mikroklimat, jej szum sprzyja relaksowi. Źródełko z umieszczoną obok ławeczką zmieści się nawet na najmniejszej działce. Latem przyciąga jak magnes.

Warzywa i zioła prosto z grządki

Ogród warzywny - moda na ekologiczne warzywa z własnego ogródka trwa. Warto jej ulec, bo świeże rośliny zrywane z zagonów są smaczne i zdrowe. Dobrze zaprojektowany warzywnik nie odbiega urodą od rabat z roślinami ozdobnymi.

Rabata ziołowa - nawet w najmniejszym ogrodzie powinny się znaleźć zioła. Przydadzą się w kuchni i ozdobią ogród, a jeżeli postawimy nieopodal ławeczkę, będziemy się mogli oddawać aromaterapii.

Skalne klimaty, czyli ogród łatwy w uprawie

Z kwiatów i kamieni - skalny ogród to propozycja dla osób kochających góry. Można go założyć na skarpie przy tarasie, a wtedy przyjemnie będzie obserwować życie toczące się w zminiaturyzowanym świecie skał i roślin.

Żwirowy zakątek - polubią go osoby zapracowane i ci wszyscy, dla których dłubanie w ziemi nie jest ukochanym sposobem spędzania wolnego czasu. Czytelny układ i niewielka ilość łatwych w uprawie roślin sprawiają, że prawie nie wymaga pielęgnacji.

Przeczytaj dodatkowo:
Ptaki w ogrodzie. Rośliny, które są schronieniem...

Ptaki w ogrodzie to nasi naturalni sprzymierzeńcy w walce ze szkodnikami atakującymi rośliny i będącymi...

Dzieci w ogrodzie przydomowym - czego dzieci mogą...

Przydomowy ogród to dla dzieci nie tylko miejsce zabaw, ale także szansa na kontakt z naturą i...

Jak stworzyć ogródek ziołowy?

Niezależnie od tego czy mamy do dyspozycji swoją działkę, kawałek ogrodu, balkon czy też parapet, z...

Jak układać instalację elektryczną w ogrodzie?

Instalacja elektryczna w ogrodzie powinna być przemyślana. Co więcej, warto układanie kabli elektrycznych...

Jak ciekawie zaaranżować przestrzeń w ogrodzie?...

Przydomowy ogród dzięki nowej aranżacji zyskał nowoczesny charakter i zupełnie nowy wygląd....

Jak uprawiać warzywa na balkonie? Najlepsze...

Uprawa warzyw nie musi oznaczać wielkiej plantacji, czy przydomowego ogródka na wsi. Nowoczesne...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.