| muratordom.pl » Ogród » Pomysły na ogród » Jak zbudować drewniany domek na drzewie? Zasady, o których musisz pamiętać

Jak zbudować drewniany domek na drzewie? Zasady, o których musisz pamiętać

Każde dziecko marzy o domku na drzewie. To doskonałe miejsce do zabawy, która rozwija wyobraźnię. Dziś domek dla dzieci może być statkiem pirackim, a jutro twierdzą warowną. Jego skonstruowanie nie jest łatwe i wymaga wykonania wielu zabezpieczeń. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas budowy domku ogrodowego dla dzieci.

Domek na drzewie

Każde drzewo jest inne, dlatego projekt domku na drzewie musi być dostosowane do warunków.

Na początku trzeba dokładnie zaplanować jak dzieci będą mogły się do niego dostać. Może będzie to drabinka, schodki, dziura w podłodze, czy lina. Drzewo natomiast powinno być zdrowe, a jego pień wystarczająco gruby.

Kiedy już wybierzesz najlepszą bryłę domku i drzewo o odpowiednim kształcie możesz przystąpić do budowy. Konstrukcję warto wzmocnić dobrze osadzonymi na ziemi wspornikami, jednocześnie nie może to przeszkadzać w swobodnym wzroście drzewa.

Autor: ŚNIEŻKA

Domek drewniany powinien być zabezpieczony środkami ochrony drewna.

Autor: ŚNIEŻKA

Im bardziej fantazyjny kształt przybierze domek dla dzieci, tym większą będzie inspiracją do zabawy.

Budowa domku na drzewnie

Do budowy domku na drzewnie najlepiej użyć drewna, które odpowiednio zabezpieczone, przez długie lata pozostanie piękne i mocne. 

Domek dla dzieci powinien być usytuowany niezbyt wysoko, aby w razie upadku dziecko nie zrobiło sobie większej krzywdy. Warto pod drzewem rozłożyć warstwę amortyzacyjną, np. w postaci rozdrobnionej kory, a wszystkie krawędzie drewnianego domku powinny być zaokrąglone i wyszlifowane.

Zabezpieczenie drewna

Aby domek ogrodowy dla dzieci był trwały i odporny na warunki atmosferyczne, należy go właściwie zabezpieczyć - zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dotyczy to także wszystkich przycinanych krawędzi, wcięć i otworów.

Do prac zabezpieczających warto użyć impregnatów przeznaczonych do ochrony drewna. Następnie po 24 godzinach trzeba przetrzeć powierzchnie drewna papierem ściernym i ponownie pomalować, jednak tym razem lakierobejcą.

Kolorowe wnętrze domku dla dzieci

Kiedy domek dla dzieci jest już gotowy, należy zastanowić się nad kolorowym wnętrzem.

Stworzony właśnie domek to świat dziecięcych marzeń, więc możesz puścić wodze fantazji. Żywe, wesołe kolory na pewno będą inspiracją do zabawy.

Doskonale sprawdzi się w tym przypadku emalia akrylowa do drewna. Nakłada się ją pędzlem z miękkim włosiem, wałkiem z gąbki lub metodą natryskową. Kolejne warstwy nanoś po upływie 4 godzin.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak ciekawie zaaranżować przestrzeń w ogrodzie?...

Przydomowy ogród dzięki nowej aranżacji zyskał nowoczesny charakter i zupełnie nowy wygląd....

Ogród rustykalny. Jak wykorzystać stare meble i...

Ogród rustykalny to ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają pomysłu, jak urządzić...

Jak układać instalację elektryczną w ogrodzie?

Instalacja elektryczna w ogrodzie powinna być przemyślana. Co więcej, warto układanie kabli elektrycznych...

KONKURS ''Strefa relaksu'' - przedstawiamy...

Konkurs rozstrzygnięty. Jury wybrało 11 najlepszych pomysłów spośród setek nadesłanych...

Jak stworzyć ogródek ziołowy?

Niezależnie od tego czy mamy do dyspozycji swoją działkę, kawałek ogrodu, balkon czy też parapet, z...

Aranżacja przydomowego ogrodu. Jak dobierać i...

Kolory w ogrodzie są ważne, gdyż znacznie wpływają na estetykę, podkreślają styl oraz zwiększają harmonię....

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.