| muratordom.pl » Ogród » Pomysły na ogród » Jak urządzić piękny ogród? Zobacz GALERIĘ

Jak urządzić piękny ogród? Zobacz GALERIĘ

Powiemy Ci jak urządzić ogród w miejskiej dżungli. Nawet niewielkie zmiany w dotychczasowej aranżacji ogrodu, czy tarasu mogą stworzyć niesamowite miejsce do wypoczynku. Zyskasz dodatkową przestrzeń, w której chętnie będziesz spędzać wolny czas.

Jeśli dopiero rozpoczynasz budowę domu, watro zwrócić się do architekta krajobrazu, który poradzi jak zagospodarować teren i podpowie jakie meble oraz rośliny najlepiej posadzić. Weźmie pod uwagę rodzaj nawierzchni na podjazdy i ścieżki, oświetlenie i systemy nawadniające. Zmiany w projekcie ogrodu można wprowadzać przez cały czas. Niekiedy wystarczy mały lifting, aby zmienić charakter przestrzeni. Możesz urozmaicić roślinność o bardziej efektowne gatunki, wprowadzić nowe meble ogrodowe lub stałe elementy aranżacji.

Funkcjonalność

Twój ogród musi być przede wszystkim funkcjonalny. Jeżeli teren jest duży możesz zaplanować kącik dla każdego z domowników. Dzieci na pewno się ucieszą z placu zabaw lub domku na drzewie. Nie można zapomnieć o wyposażeniu ogrodu takim, jak duży stół i krzesła, które posłuż do spożywania wspólnych posiłków na świeżym powietrzu.

Oświetlenie

Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie elementów oświetlenia zamontowanych na stałe oraz przenośne lampy ogrodowe. To idealne rozwiązanie, które pozwala zmienić tryb oświetlenia w zależności od zaistniałej sytuacji.

Na balkonie

Jeżeli mieszkasz w bloku lub kamienicy i posiadasz tylko niewielki balkon też możesz stworzyć swój własny zielony kącik. Zacznij od uporządkowania przestrzeni i pozbycia się niepotrzebnych, zabierających miejsce elementów. Lekkie meble ratanowe z elementami szkła nadadzą przestrzenności. Jeżeli balkon jest naprawdę mały, ogranicz się do wystawienia jedynie krzesła lub pufy oraz podręcznego stolika. Aby stworzyć bardziej intymną przestrzeń użyj bambusowego płotka lub lamelu, który posłuży jako przepierzenie od sąsiadów.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak układać instalację elektryczną w ogrodzie?

Instalacja elektryczna w ogrodzie powinna być przemyślana. Co więcej, warto układanie kabli elektrycznych...

Dzieci w ogrodzie przydomowym - czego dzieci mogą...

Przydomowy ogród to dla dzieci nie tylko miejsce zabaw, ale także szansa na kontakt z naturą i...

Pomysł na zagospodarowanie przydomowego ogródka....

Zobacz metamorfozę zwykłego, niczym niewyróżniającego się przydomowego ogródka, który...

Bezpieczne podlewanie kwiatów. Jak uchronić...

Woda to życie, zarówno dla ludzi jak i roślin. Bezpieczne podlewanie kwiatów ma znaczący wpływ...

Aranżacja przydomowego ogrodu. Jak dobierać i...

Kolory w ogrodzie są ważne, gdyż znacznie wpływają na estetykę, podkreślają styl oraz zwiększają harmonię....

Ptaki w ogrodzie. Rośliny, które są schronieniem...

Ptaki w ogrodzie to nasi naturalni sprzymierzeńcy w walce ze szkodnikami atakującymi rośliny i będącymi...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.